Jaka podłoga do gabinetu?

Aranżacja domowego gabinetu, miejsce pracy w domu, meble gabinetowe, profesjonalne i wygodne wyposażenie domowego biura. Biurko, regały, przechowywania dokumentów, fotel, dekoracje uprzyjemniające życie. Rozmowy o urządzaniu gabinetów.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
sylwia4012
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 11:04 am

Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: sylwia4012 »

Własnie mam zamiar zaaranżować dla siebie mały gabinet w domu. Mam gołe pomieszczenie, które kiedyś było skłądzikiem. Załozyłam już okno, ściany pomalowałam, a teraz zastanawiam się nad podłogą. Myślałam o panelach winylowych drewnopodobnych. Takie mi się podobają spam . Podłoga ta jest cicha - nie skrzypi, a to dla mnie bardzo ważne, jest ciepła i antypoślizgowa. Do tego U siebie nie mogę położyć gdubej deski z drewna, bo nie puszczają mnie drzwi:( Kiedyś tam było położone PCV, dlatego właśnie najopodwiedniejsze dla mnie będą panele winylowe. Nie mam ochoty skówać wylewki.Co wy na to?
Pan Strach
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: zuzia.gola »

Fajne te panele rzeczywiście. Jeśli to ma być gabinet, to na pewno się sparwdzą. Możesz też spróbowac możę położyć pod nie ogrzewanie podłogowe i będziesz miała ciepło w stopy. W tym serwisie można też znaleźć fajne listwy przypodłogowe. Może będzie ci odpowiadać . Fajnie oddzieli powierzchnię ściany od powierzchni podłogi i na pewno lepiej wygląda niż tradycyjne plastkowe liswty przypodłogowe, które szybko się niszczą. U mnie wystarczy tylko wjechac odkurzaczem i już nie ma narożnika. Mąż już nie chce mi ich pzyklejać nawet. Sama chyba namówię go na takie listwy z mdf. Raz przyklei i nie będzie zły, że coś niszczę:)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: kalioppe »

Na pewno drewniana albo drewnopodobna podłoga.
Dobrze się prezentuje i sprawia, że całe wnętrze jest przytulniejsze.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: Kobite »

Ogólnie powiem tak. Panele winylowe są na pewno bardzo fajne rozwiązaniem jeśli ktoś lubi po mieszkaniu chodzić w butach u mnie tak jest, że wszyscy zalatani do tego często wychodzimy do ogrodu, a co za tym idzie nie zawsze jest możliwość ściągnięcia czy butów i w tym przypadku winyl jest idealny. My akurat na całym dole mamy takie podłogi niestety w popularnych marketach za wiele ich nie ma - niestety. Jak ktoś szuka niech raczej skupi się na internecie sklep Podłogi24 ma dość dobry wybór jeśli chodzi o wszystko co związane z podłogami. Natomiast samo rozwiązanie jak najbardziej mi się podoba.
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: magnacharta »

aha, zdecydowanie podgrzewana podłoga, ja i moja rodzina mamy od lat i muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie. inwestycja warta swojej ceny, bezsprzecznie.
mariel
Zaglądacz forumowy
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 31, 2015 9:50 am

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: mariel »

W gabiniecie panele drewnopochodne to chyba nie jest dobry wybór, Zresztą wydaje mi się, że panele mają tylko jeden walor, a jest nim cena, natomiast kwestie jakości i trwałości pozostawiają wiele do życzenia. Nie wyobrażam sobie, aby w moim domu były panele. Drewno nie tylko jest bardziej wytrzymałe, ale i bardziej trwałe. Spokojnie da radę kilkanaście lat, a nawet więcej. W domu rodzinnym moich rodziców podłoga była odnawiana dopiero po prawie 20 latach i teraz prezentuje się tak http://cyklinowanie.i-wroclaw.pl/images ... resize.jpg - klasyka parkietu w jodełkę.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: Majeczkaa »

Chciałabym miec ciemny gabinet, bo według mnie gabinet powinien być właśnie taki. Chcę mieć sporo mebli z okresu prl-u. Planuje ściany pomalować na jasny beż i położyć ciemną podłogę, którą już wybrałam. Niestety nie wybrałam jeszcze listw przypodłogowych i zastanawiam się nad tymi , bo są drewniane i dzięki temu solidne i wyglądają naturalnie. Co sądzicie?

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: enigmaa »

Panele na podłodze to jedno z tańszych rozwiązań. Teraz jest taki duży wybór różnego rodzaju paneli, że nie będzie trudno wybrać takich które kolorystyką będą pasowały do reszty pomieszczenia. W sklepie DDD - Dobre Dla Domu można kupić panele wraz z usługą ich zamontowania.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: AlaKawa »

Kurczę, a mnie tak bardzo marzy się podłoga drewniana z prawdziwego zdarzenia, ale patrząc na ceny boję się, że póki co nie będę mogła sobie na taką pozwolić:(
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jaka podłoga do gabinetu?

Post autor: kapitalna »

Mimo wszystko się opłaca. Widzisz, bo jak zamówisz porządne deski np. u http://wawruk.pl/oferta/podlogi-drewniane/ to masz pewność, że wytrzyma ona dziesięciolecia. Panele niestety po kilku latach potrafią się już niszczyć, a po kilkunastu są do wymiany. Przecież to dodatkowe koszty, często dużo większe aniżeli miałabyś od razu kupić porządny parkiet
ODPOWIEDZ