Praca w domu - jaki internet?

Aranżacja domowego gabinetu, miejsce pracy w domu, meble gabinetowe, profesjonalne i wygodne wyposażenie domowego biura. Biurko, regały, przechowywania dokumentów, fotel, dekoracje uprzyjemniające życie. Rozmowy o urządzaniu gabinetów.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Praca w domu - jaki internet?

Post autor: Anita12 »

Jaki internet będzie najlepiej wybrać jeśli chodzi o pracę w domu?
Jestem w temacie takich nowinek technologicznych zielona, więc będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: Kawowa »

Jeśli zamierzasz pracować w domu, to pomyśl o tym, żeby wybrać możliwie najbardziej niezawodny i w miarę szybki internet.
Wydaje mi się, że dobrą opcją tak w ogóle jest bezprzewodowy internet w domu. Teraz każda rodzina ma co najmniej komputer czy laptop, do tego po smartfonie i nierzadko też tablet. Takie urządzenia też potrzebują internetu :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: kalioppe »

Korzystam ze standardowego pakietu internetu od lokalnego dostawcy. Naprawdę się sprawdza, nie mam mu nic do zarzucenia.
Zastanawiam się raczej, jaki komputer powinnam wybrać do pracy zdalnej. Zdarza się, że pracuję z dala od źródeł prądu, więc czytam teraz sporo o laptopach energooszczędnych: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wyb ... erie/2041/ . Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że wybieram komputer idealny dla moich potrzeb?
danuta11
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 18, 2016 9:46 am
Kontaktowanie:

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: danuta11 »

Witam polecam z t-mobile super u mnie działa i opłaty nie są wygórowane nie ma limitów wiecej super
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: Majeczkaa »

Jeśli pracujecie w domu, to polecam internet stacjonarny i mobilny, bo mobilny bardzo się przydaje.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: designerka »

Myślę, że wiele zależy od zawodu. Programiści, którzy pracują z domu, muszą mieć dobrą sieć. Zwłaszcza że często są to początkujący, więc chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Tutaj: http://kedu.pl/poczatkujacy-programista-gdzie-szukac-pracy-ile-zarabia-poczatkujacy-programista/ możecie poczytać o tym, jak trudno jest początkującemu programiście znaleźć zatrudnienie.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: alenka »

ja jestem zwolenniczką korzystania z usług lokalnych dostawców :) mieszkam od jakiegoś czasu w Białymstoku i tu internet mam od firmy Elpos :) nie narzekam bo łacze jest stabilne i szybkie, nie ma awarii czy innych przerw w dostępie do usług. Ich oferta jest też rozbudowana o kablówkę.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: Gemma »

Chyba najlepszy będzie światłowód, choć ja mam i mi sie tnie. Ale nie wiem, czego to jest kwestia, może tego, że za dużo osób korzysta naraz.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: scesny »

Gemma pisze: czw kwie 07, 2022 12:31 pm Chyba najlepszy będzie światłowód, choć ja mam i mi sie tnie. Ale nie wiem, czego to jest kwestia, może tego, że za dużo osób korzysta naraz.
Światłowód nie powinien sie ciąć. Zapytaj sie dostawcy. Powinno śmigać. Ale jak masz problem to zobacz może też dostawcę LTE. Moze Otvarta? Oni działaja na nadajnikach plusa i mają niezłe ceny. I transfery.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Praca w domu - jaki internet?

Post autor: malwa »

Najlepiej moim zdaniem w takiej sytuacji sprawdzi się internet światłowodowy , ja mam taki z symetrycznym łączem a więc prędkość pobierania i wysyłania jest taka sama. To stabilny i szybki internet naprawdę godny polecenia nie tylko wtedy kiedy zdalnie pracujesz.
ODPOWIEDZ