Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Aranżacja domowego gabinetu, miejsce pracy w domu, meble gabinetowe, profesjonalne i wygodne wyposażenie domowego biura. Biurko, regały, przechowywania dokumentów, fotel, dekoracje uprzyjemniające życie. Rozmowy o urządzaniu gabinetów.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: Anita12 »

Kiedy takie meble na wymiar to jest dobre rozwiązanie?
Ktoś z was zdecydował się na takie?
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: siedemosiemdwa »

Wtedy, gdy nie jesteś w stanie funkcjonalnie urządzić pokoju meblami gotowymi. Jak tak miałam w przypadku kuchni... i łazienki.
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: Mikowicz »

Coś takiego może okazać się idealnym rozwiązaniem do małych mieszkań ogólnie.
Tutaj https://askopoznan.pl/oferta robią takie szafy na wymiar.
Niby jest wyższy koszt, ale taka jedna szafa może zastąpić dwa mniejsze meble pod względem pojemności.
No i to ogromna oszczędność miejsca w mieszkaniu.
Choćby z tego powodu warto wziąć te rozwiązanie pod uwagę.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: Aleksandra »

Moim zdaniem szafy imeble na wymiar tak ogólnie najlepiej się sprawdzają przy wnętrzach specyficznych, nieforemnych, z jakimiś niszami, wnękami itd - wtedy żeby tą przestrzeń max fajnie wykorzystać, to gotowca nigdy nie kupisz idealnego, ale już fachowcy od robienia na wymiar cuda tam mogą wymyślić.
Moja siostra jakiś czas temu korzystała z usług firmy z Warszawy - robią własnie szafy na wymiar i inne rzeczy,
i bardzo chwaliła i za to, ze kontakt był z nimi bezbłędny bo to rodzinna firma a nie jakiś moloch, gdzie Ci pół dnia nikt nie odbiera telefonu,
i za darmowy dojazd do niej, pomiar, wycenę itd.
Całość wyszła jej u nich naprawdę korzystnie, i ja też bym chętnie takie meble u siebie widziała, pod wymiar,
chociaż w moim przypadku to z innej firmy musiałabym skorzystać, bo tamci działają tylko w mazowieckim,
a ja inny region.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: AlaKawa »

Jak dla mnie szafy na wymiar i stosowane przy nich takie systemy przesuwne, jak te, które polecam to idealna opcja wszędzie tam, gdzie nie ma szans na wykorzystanie tradycyjnych mebli. Sprawdzają się one zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze, a dodatkowo całość fajnie wygląda i jest niezwykle estetyczna:).
kasztanek
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:40 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: kasztanek »

Meble na wymiar sprawdzają się jeśli mamy niestandardowy metraż pomieszczenia a chcemy go zaaranżować w idealny sposób. Jeśli pomieszczenie nie wymaga takich "kombinacji" to nie ma sensu mebli na wymiar wykonywać. Na https://meblegabinetowe.wroclaw.pl/mebl ... ktora.html jest spory wybór mebli gabinetowych, które pasują do większość wnętrz. No i na pewno są praktyczne.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: żiżka »

czy ja wiem? zawsze jest sens mebli na wymiar, bo wtedy mozecie zdecydowac o wyglądzie mebla, zaprojektowac go sobie od podstaw a firma go wam wykona
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: designerka »

Jak to kiedy? Zawsze wtedy, gdy meble gotowe się nie sprawdzają. Zazwyczaj w łazienkach, zabudowach wnęk, ale i w kuchni, gdy chce się wykorzystać przestrzeń od podłogi po sufit.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: Zuzzanna »

O tak, meble wykonywane na wymiar to zawsze jest super rozwiązanie i jak macie chęć i możliwości to warto je wybrać. Nam sporo mebli do domu wykonała firma JM Mebel System z Częstochowy https://www.jmmebelsystem.pl/oferta/meble-na-wymiar/ Firma oferuje meble kuchenne, szafy i garderoby, stoły, komody, szafki rtv czy zabudowy łazienkowe. Wszystkie meble, które od nich mamy są bardzo dobrej jakości i fajnie nam służą.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Kiedy meble na wymiar to dobry pomysł?

Post autor: dzoana »

Ja obecnie poważnie biorę także pod uwagę renowację starych mebli. Mam ich trochę w piwnicy, a czytałam w sieci, że meble vintage są obecnie bardzo modne. Myślę, że wszystko, czego bym potrzebowała, ma w ofercie hurtownia tapicerska Akces. To między innymi pianka tapicerska: http://hurtownia-akces.pl/gabka-tapicer ... iuretanowa .
ODPOWIEDZ