Biurko - drewniane czy metal?

Aranżacja domowego gabinetu, miejsce pracy w domu, meble gabinetowe, profesjonalne i wygodne wyposażenie domowego biura. Biurko, regały, przechowywania dokumentów, fotel, dekoracje uprzyjemniające życie. Rozmowy o urządzaniu gabinetów.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: Aleksandra »

Jakie biurko lepiej się sprawdza przy pracy w domu - drewniany klasyk, czy raczej cos aluminiowo-metalowego ?
Pan Strach
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: Andrei »

Zastanów się nad wyborem biurka pod kątem tego jaki masz wystrój w pomieszczeniu, gdzie ma być biurko. Które będzie bardziej pasowało do otoczenia?
Na wiosnę polecam nowoczesne meble z ogrodowe z technorattanu http://ratanland.pl/17-meble-technorattanowe.html
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: meblonista »

Ważne jest także to ile miejsca masz na biurko. Czy to biurko będzie przestawiane?
Jeżeli masz bardzo mało miejsca, lub biurko będzie przestawiane, to lepiej kup aluminiowo-metalowe,
a jeżeli masz trochę więcej miejsca to nie ograniczaj się i kup takie, w którym stylu Ci się podoba.

Widziałam bardzo fajne nowoczesne biurko ze szklanym blatem w czarnym kolorze.
Drewnianych, w klasycznym stylu też jest pełno.
A może w stylu ludwik?
Napisz co Cie interesuje i w jakim klimacie masz urządzone wnętrze.
www.meblonista.pl - Wiem czego chcę
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: Kobite »

Ogólnie metalowe meble to mi się wydają raczej taką tandetną nowoczesnością, dlatego do biura jak najbardziej tego typu rzeczy wydają mi się pudłem. Fajnie prezentują się meble z naturalnego drewna np. sosnowe. Osobiście bardzo fajnie prezentują się meble góralskie http://www.zrobionezdrewna.pl/kolekcja-goralska coś w tym stylu tyle, że niekoniecznie z takiego jasnego drewna. W każdym razie jak najbardziej drewno, żaden metal.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: katarynka »

Zawsze wolałam biurka drewniane. Są one bardziej eleganckie oraz przyjemniej wykonuje się przy nich pracę.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mi się w ogóle nie podobają metalowe biurka - tworzą bardzo chłodny, nieprzyjemny klimat. Jestem zdecydowanie za drewnianymi biurkami, a szerzej - meblemi w ogólności.
Kimmi
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 04, 2014 11:14 am
Kontaktowanie:

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: Kimmi »

Jeśli biurko to tylko drewniane. Nigdy nie byłam zwolenniczką metalowych mebli. Wydają mi się bardzo chłodne, nieprzyjemne. Wyobraź sobie, że siedzisz przy takim biurku w zimową noc - brr! Drewniane jest dużo przyjemniejsze.
Jednak najważniejszą kwestią przy takim wyborze są rozmiary tego mebla. Osobiście preferuję biurka z dużymi blatami, żeby bez problemu zmieścił się i komputer, i papiery, i kubek z herbatą. ; )
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: magnacharta »

Drewniane biurka są bardziej stylowe, ale metalowe świetnie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: designerka »

Drewniane też pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wszystko zależy od tego jakie jest to drewno, np. dąb pomalowany na biało i czy ma tylko blat i nogi, czy też szuflady, jakie są ich gałki itp.. Metalowe biurka/stoły kojarzą mi się z laboratoriami i sklepami mięsnymi.
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Biurko - drewniane czy metal?

Post autor: magnacharta »

@designerka, zależy jak kto podchodzi. Dla mnie drewniane biurka nadają wnętrzu klimatu, ale faktycznie, jeśli mebli jest niewiele w pomieszczeniu i utrzymana jest jednolita kolorystyka, można i w przypadku drewnianych biurek mówić o minimalizmie. Pozdrawiam gorąco!
ODPOWIEDZ