Czym rozjaśnić przedpokój?

Aranżacja przedpokoju, szafy, komody i inne meble, które powinny się znaleźć w dobrze zaprojektowanym, domowym przedpokoju. Wyposażenie, dodatki, rozmowy przedpokojowe.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: Anita12 »

Macie jakieś nietypowe pomysły na to, żeby rozjaśnić trochę wizytówkę mieszkania, czyli przedpokój? Nie chodzi mi tu oczywiście o oświetlenie, a raczej kolorystykę i może jakieś mocniejsze akcenty.
Oglądałam takie obrazy na mural24.pl i zastanawiam się, czy nie spróbować czegoś takiego.
Co radzicie?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Możesz spróbować :) Osobiście postawiłabym na jasne kolory ścian i obraz z zawartością pasującą do elementów wykończenia (może coś z naturą). Ważne jest aby wszystko tworzyło spójną całość i nic się 'nie gryzło' :)
kaka2
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:50 am

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: kaka2 »

Ostatnio spotkałam się z takimi płaskimi trójwymiarowymi płaszczyznami które można malować. Jest to chyba w tym przypadku fajne rozwiązanie bo ściana może mieć inny kolor i ta płaszczyzna ( np. w kształcie fal czy wypukłych kwadracików) także. A jak się znudzi to pewnie można ją przemalować. Nie wiem tylko jak tego szukać i jak się nazywa, widziałam w jakiejś papierowej gazecie. Ściana w kolorze limonkowym, wypukłości szare. To tylko przykład jaki by u mnie pasował, kolory sama musiałabyś dopasować.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Szkoda, że nie pamiętasz jak to się nazywa, bo brzmi całkiem ciekawie :) Zwłaszcza jeżeli istnieje opcja zmiany kolorów po jakimś czasie. Może ktoś inny wie o co chodzi?
kaka2
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:50 am

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: kaka2 »

Znalazłam, są to po prostu panele ścienne dekoracyjne. Na allegro jest sporo wzorów. Okazuje się że są z gipsu;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mamazosia
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 8:18 am

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: mamazosia »

Za pomocą fototapety możesz nie tylko rozjaśnić a nawet powiększyć wizualnie przedpokój :)
;))))
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: Magdalena30 »

Ja również bym proponowała fototapety oraz jakieś lampki led, które mogą się pięknie komponować ze ścianą :)
Kaja.M
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 27, 2014 12:22 pm

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: Kaja.M »

Ja pomalowałam przedpokój na jasnożółty a do tego dałam kilka małych lampek. Można tez sprobować powiesic duże lustro.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: annna »

A może ładna fototapeta i jeszcze odpowiednie podświetlenie?
Ciekawe artykuły oświetleniowe oraz akcesoria meblowe widziałam w hurtowni płyt meblowych Stolarz w Opolu.
Można tam również kupić płyty meblowe w bardzo szerokim asortymencie, systemy do drzwi przesuwnych, blaty robocze, listwy przypodłogowe.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czym rozjaśnić przedpokój?

Post autor: siedemosiemdwa »

Fototapeta w przedpokoju? Nie sądzę, aby to był dobry pomysł, tym bardziej, że nieodpowiednio dobrana może sprawić, że optycznie go zmiejszymi. Lepiej jest postawić na jasne farby i tyle ;).
ODPOWIEDZ