Sypialnia w stylu romantycznym

Oaza wypoczynku: aranżacja wygodnej i jednoczesnie romantycznej sypialni, meble, szafki nocne, dekoracje, dywany. Oświetlenie i wyposażenie sypialni - spytaj o radę, podpowiedz innym, urządź się z pomysłem!
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Majeczkaa »

Ja urządziłam sypialnię w romantycznym stylu. Na targu staroci dorwałam przepiękną toaletkę, którą sama odmalowałam. W babcinej szafie znalazłam przepiękną maszynę do szycia, która ma ponad 100 lat! Nie służy już co prawda do szycia, ale stanowi świetną ozdobę. Pod sufitem powiesiłam kryształowy żyrandol, który nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Zamawiałam go z tej strony, jakby ktoś był ciekawy http://www.luxarte.com.pl. Mam dosyć nudnych, sterylnych przestrzeni, które wyglądają jak wycięte z katalogu, cieszę się, że mój dom ma swoją własną duszę.
Pan Strach
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Mako24 »

Jestem w szoku, że jeszcze ktoś decyduje się na takie rozwiązania. Aktualnie dominuje styl minimalistyczny i nowoczesny - meble białe, w połysku itp :) Ciekawe, że jeszcze kogoś kusi na takie style jak romantyczny - jesteś jakąś artystyczną duszą?
anaIM
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 10:00 am
Kontaktowanie:

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: anaIM »

Mi też bardzo się podoba styl romantyczny w sypialni i też taki ostatnio starałam się wprowadzić do swojej, a wszystko przez to, że zakochałam się od pierwszego wejrzenia w stylistyce tego pufa admin: czytamy regulamin. Ściany i meble przemalowałam na biało, do tego dodatki: poduszki i narzuta w kolorach jasnego, zgaszonego lekko zabrudzonego różu (o ton, dwa jaśniejsze od tego na tapicerce pufa) no i teraz tylko jeszcze muszę uszyć zasłony w tym samym motywie co tapicerka pufa i sypialnia w stylu romantycznym gotowa :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: siedemosiemdwa »

A co myślisz o stylu prowansalskim? Moim zdaniem on jest taki zwiewny i romantyczny, powinien Ci się spodobać.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Kobite »

siedemosiemdwa pisze:Koleżanka ma u siebie piękną sypialnię: dwie ściany w jasnoszarym kolorze, dwie w pastelowym różu. Do tego kryształowy żyrandol, duże lustro naprzeciwko łóżki i białe dodatki.
No powiem Ci, że żyrandol to genialna sprawa w sypialni i dopiero teraz do tego doszedłem - http://www.art-metal.pl/zyrandole-typ-zr-c145.html jak sobie przejrzycie ich ofertę to sporo można pokombinować z wyborem odpowiedniego produkty. Nawet nie wiedziałem, że tyle dodatków może być do "lampy" chociaż do tej pory żyrandole mnie nie interesowały.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Mako24 »

Wybierasz najlepszy styl z możliwych. Sypialnia najpiękniej prezentuje się w takiej tematyce. Dodatkami jesteś w stanie podkreślić wagę romantyzmu w Twoim pokoju. Wg mnie decoupage nie jest na długie lata, z czasem przestanie być modny. Najrozsądniej wybrać jedno- dwu-kolorowe meble, które będą wciąż na topie. Co powiesz na biel z głębokim fioletem? Albo zmysłową czerń. Kilka ciekawych propozycji znajdziesz tutaj http://www.mirjan24.pl/19-sypialnia , Mirjan24 to pionier wśród producentów mebli. Nie zawiedziesz się :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: AlaKawa »

Ja podobnie jak jeden z moich przedmówców uważam, że warto kierować się zasadami feng shui przy urządzaniu domu, czy też mieszania. Z resztą aby wiedzieć, jak to zrobić, warto sięgnąć zarówno po dodatki, jak i literaturę dostępną w http://www.czarymary.pl/c_230_209_magic ... _feng_shui i jestem pewna, że dzięki temu, że zastosujemy się do określonych wskazówek, będziemy się w danej przestrzeni czuli bardzo dobrze.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Fifi34 »

Ktoś wspomniał o toaletce. Moim zdaniem to taki must have w romantycznej sypialni. Są na rynku modele jak ten dutchhouse.pl/meble/konsole/toaletki/toaletka-boudoir-drewniana , które świetnie wpasują się w różne stylizacje. Ja mam bardziej glamour look, ale toaletka jest. Nie tylko ładny, ale i funkcjonalny dodatek do wnętrza.

<admin zaleca lekturę regulaminu>
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: duser »

A do sypialni to gdzie ja zamówię wysokiej jakości szafę? Polecicie coś? Bo nie wiem a muszę na szybko zamawiać, ta <naruszenie regulaminu forum> oferta którą znalazłem całkiem fajnie wygląda, znacie tego producenta?
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Sypialnia w stylu romantycznym

Post autor: Ewa G. »

Nie wiem czemu dużo osób uważa, że sypialnia w stylu romantycznym musi być utrzymana w takiej "starej" stylistyce. Przecież może być nowocześnie i romantycznie zarazem :) Moja romantyczna sypialnia? Beżowe ściany, jasne (dębowe) panele podłogowe, łóżko tapicerowane z materacem w odcieniu beżu, narzuta w kolorze "kawa z mlekiem", jasna - drewniana toaletka z lustrem, duża pojemna przesuwna szafa z lustrem też w jasnych odcieniach dębu, do tego dużo pięknie pachnących świec, czarno-białe obrazy w złotych ramach na ścianach no i duże zasłony z aksamitu w nasyconym brązie ... moim zdaniem jest bardzo romantycznie :) Przy okazji mogę polecić fantastyczne meble do sypialni - https://www.wajnert.pl/meble/meble-do-sypialni/ od Meble Wajnert <3
ODPOWIEDZ