Materac - twardziel czy mięczak?

Oaza wypoczynku: aranżacja wygodnej i jednoczesnie romantycznej sypialni, meble, szafki nocne, dekoracje, dywany. Oświetlenie i wyposażenie sypialni - spytaj o radę, podpowiedz innym, urządź się z pomysłem!
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Jakie materace wolicie mieć we własnej sypialni - twarde, czy miękkie?
No i dlaczego?

Domyślam się, że cenowo raczej nie stać nas na takie luksusowe materace:
Obrazek
Bagatelka cena:.. 81 tys. PLN! Więc porozmawiajmy o normalnych 8-)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Ja jestem zwolennikiem materacy średnio-twardych (są najzdrowsze dla kręgosłupa).

Produkowałem się już w tym temacie na naszym firmowym blogu:
http://www.meble-bogart.blogspot.com/20 ... y-sen.html

Jeśli jakieś kwestie są nie jasne, albo jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę!
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: kalioppe »

Wolę miękkie i wygodne, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że niekoniecznie są najzdrowsze. No ale trzeba przyznać, że nie ma nic przyjemniejszego niż zatopienie się w takim miękkim materacu pod cieplutką kołdrą :)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: katarynka »

ani twardy ani miękki tylko coś pośrodku...w zasadzie taki mam teraz, ale znalezienie tego idealnego było na prawdę drogę przez mękę...najeździłam się po wszystkich sklepach w okolicy, a i tak kupiła w tym, który spodobał mi sie jako pierwszy :D
filip.s
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 24, 2013 12:33 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: filip.s »

Zgadzam się z poprzednim postem. Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić twardy lub miękki. Najlepsze (i niestety jednocześnie najdroższe) materace są miękkie w wierzchniej warstwie, co zapewnia komfort, i twardsze w głębszych warstwach, co chroni kręgosłup i zmniejsza ryzyko bólu mięśni lub kręgosłupa. Warto zapoznać się z ofertą producentów materaców reklamowanych jako "zdrowotne", oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności przed tymi, którzy jedynie tak się reklamują ;)
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Kobite »

Ogólnie moim zdaniem nie ma co za bardzo szaleć z materacem, ale z drugiej strony oszczędzanie na nim może być już w ogóle dość dużym błędem. W sumie trzeba wypośrodkować cenę i szukać czegoś sensownego dużo dobrego czyta się o piankowych dlatego też sam zdecydowałem się na coś takiego w sumie materace do spania M&K foam są o tyle fajne, że są bardzo dobrze wykonane. Mi może tak na tym nie zależy, ale żona to jest istny fan dobrego wyrobu. W każdym razie wybór jest dość szeroki na rynku więc w czym wybierać na pewno będzie.
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2014 11:58 am przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: boom99 »

ja lubię materace półtwarde - uniwersalne .
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Aleksandra »

Ja też, wydaje mi się, że każdy powinien taki materac sam do siebie dopasować.
W Black Red White mają teraz do 22 września 10% zniżki na wszystko, m.in na materace: http://www.brw.com.pl/materace/?m=5,sypialnia, więc można sobie na ich stronie obejrzeć, a potem pójść do salonu, przymierzyć się i kupić.
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: meblonista »

Tak na prawdę to "przymierzenie" w sklepie nie ma sensu, ponieważ taka chwila nie odda tego, jak się swobodnie położymy przez noc.
Z tego co wiem, to są sklepy, które dają możliwość "wypożyczenia" materaca, ale pewnie są bardzo nieliczne.

Materac twardziel połamie nam kości, a mięczak za bardzo powygina, dlatego tak jak większość, uważam że te średnio twarde to złoty środek.
Poza tym materac powinniśmy dobierać pod względem wagi :)
A jeżeli łóżko dzielimy z jakąś osobą, to warto postawić na 2 materace, gdzie jeden będzie trochę twardszy od drugiego.
W taki sposób zrobili moi Rodzice i nie żałują. Niektórzy mogą pisać, że robi się dziura między materacami.
Łóżko zakupione jest pod materac 200x200, Rodzice mają dwa materace 100x200 i wszystko jest jak najbardziej ok :)
www.meblonista.pl - Wiem czego chcę
mallory
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 03, 2014 3:02 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: mallory »

twardziel! zdecydowanie cudownie mi się śpi na tych twardych. nie znoszę tego uczucia zapadania się w miękkim materacu!
ODPOWIEDZ