Materac - twardziel czy mięczak?

Oaza wypoczynku: aranżacja wygodnej i jednoczesnie romantycznej sypialni, meble, szafki nocne, dekoracje, dywany. Oświetlenie i wyposażenie sypialni - spytaj o radę, podpowiedz innym, urządź się z pomysłem!
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: OlaPe »

Podobno twarde materace są zdrowsze dla kręgosłupa ale ja nie umiem spać na twardym materacu.
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Majeczkaa »

Zależy co kto woli :) Ja lubię coś pomiędzy. Planuje niedługo zmianę materaca na nowy, bo mój obecny jest niewygodny i odnoszę wrażenie, że niedługo wyjdą z niego sprężyny. Myślałam o takim materacu http://ravensberger-materace.pl/materac ... yczne.html , bo wydaje mi się, że będzie wygodny. A Wy jak myślicie, to będzie dobry wybór? Mam problemy z kręgosłupem i chciałbym budzić się wyspany, a ten materac jest materacem ortopedycznym.
elaearb
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 19, 2016 12:18 pm
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontaktowanie:

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: elaearb »

Dla mnie materac musi być twardy. Z moimi problemami z kręgosłupem spanie na miękkim to prawdziwa udręka, brak wygody i ból pleców.
Kocham kawę, a palarnia kawy to mój drugi dom :)
milleczka
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 9:57 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: milleczka »

Z tego co słyszałam, to wszystko zależy od wagi ciała dwóch osób. Osobom cięższym poleca się materace twardsze, a szczupłym ludziom miękkie.
anaIM
Świeżak na forum
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 05, 2016 10:00 am
Kontaktowanie:

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: anaIM »

Ja tam wolę średnio-twarde lub twarde. Śpiąc na miękkim boli mnie rano kręgosłup i jakaś połamana się czuję ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja najbardziej lubię twarde materace. Najlepiej mi się na nich śpi, no i w końcu są zdrowe dla kręgosłupa.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Kobite »

Przecież to wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ja osobiście na materacu miękkim spać nie lubię, bardzo lubię materace tego typu - http://dobryzdrowysen.pl/oferta/materac ... e-piankowe dlatego, że gęstość pianki może być różna, materac może być zarówno twardy jak i miękki w zależności od naszych preferencji. Natomiast wszystko jest jak najbardziej do rozwiązania.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: anitalesz »

Materac to bardzow ażna sprawa, no i kazdy ma swoje indywidualne zapotrzebowania. Ja akurat wolę twarde materace, mam z janpola http://krodi.pl/materace_janpol
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: Fifi34 »

Myślę, że to bardzo indywidualna kwestia. Każdy ma nieco inne wymagania i warto wybierać materace "po siebie". Sama mam duży materac piankowy, wysokoelastyczny. Takie materace robi na przykład Hilding. Zresztą rzuć okiem https://hilding.pl/kategoria/materace-wysokoelastyczne/ - jest w czym wybierać. Te materace są wygodne, dobrze dopasowują się do kształtu ciała, a pianka zapewnia dobrą wentylację wewnątrz materaca.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Materac - twardziel czy mięczak?

Post autor: foxi11 »

Powszechnie uznaje się ,że materace twardsze są dużo zdrowsze dla naszego kręgosłupa. Bardzo dużo dobrego słyszałam o materacach kieszeniowych do których zalicza się materace strefowe tzw. multipocket .Odpowiedni stopień twardości materaca pozwala na zdrowy sen. Materac jest wyposażeniem sypialni, na który nigdy nie żałowaliśmy pieniędzy, to zawsze jest dobra inwestycja.
ODPOWIEDZ