Sypialnia na poddaszu

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Sypialnia na poddaszu

Post autor: kalioppe »

Zawsze marzyła mi się sypialnia na poddaszu. Taka typowo romantyczna, z dużym łóżkiem i oknem dachowym. Może komuś z Was udało się zrealizować podobny projekt i pochwali się efektami na forum?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Aleksandra »

Ja też kiedyś o czymś takim myslałam, choc obawiam się,
że ze względów finansowych (wyobrażam sobie, że taka sypialnia droga jest) to na zawsze niestety pozostanie w sferze marzeń
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Droga tak jak każda inna sypialnia, dodatkowym kosztem jest chyba tylko zamontowanie okna w dachu. Poza tym cenowo wychodzi standardowo.

Co do samego poddasza to jak dla mnie jest to niezbyt użyteczne wnętrze - spady mogą być problematyczne, a do tego deszcz czy grad który będzie uderzał o dach.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Pumpilka »

Rzeczywiście a gradobicie przed snem czy w czasie snu to dla mnie nie byłoby zbyt komfortowe.
Jednak sen musi być twardy i mocny, a nie przerywany łupaniem
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: kalioppe »

No niby tak, ale jak często występują takie gradobicia? Kilka razy w roku? A piękne rozgwieżdżone niebo mogę widzieć niemal codziennie i to mnie przekonuje :) Poza tym ze względu na duże skosy poddasze trudno jakoś racjonalnie zagospodarować.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: katarynka »

hehe no nie wydaje mi się, żeby prawie codziennie było rozgwieżdżone niebo, bo najczęściej w Polsce niebo jest zachmurzone i nie widać gwiazd, chyba, ze wiosną latem to jeszcze, ale jesienią i zimą już średnio ;)
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Anita12 »

Super pomysł, mnie się marzy całe mieszkanie na poddaszu, ale boję się, że gdybym np. mieszkała w kamienicy, to remonty dachu itd byłyby na mojej głowie. Dosłownie
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: siedemosiemdwa »

Sypialnia na poddaszu to fajne rozwiązanie, pod warunkiem, że poddasze jest dobrze wyizolowane, żeby właśnie nie było słychać bębnienia o dach i innych rzeczy. No i jeśli jest odpowiednia przestrzeń pomiędzy pomieszczeniem a dachem (nie wiem, jak się to profesjonalnie nazywa), to jest szansa, że temperatura będzie w porządku, bo jeśli dach jest za blisko, to latem, jak się to wszystko nagrzeje, to z sypialni zrobi się sauna.
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Jurek »

Moim zdaniem troszkę za wysoko aby sypialnia była na poddaszu, ciągle tak wchodzić to troszkę nie wygodne :)
Lukasz
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Lukasz »

Mnie osobiście się podoba taka opcja ponieważ jest to coś nowego i zawsze będę mógł się jakoś czegoś więcej przeżyć a takie nowości pozytywnie wpłyną na związek, szczególnie z dużym oknem :)
ODPOWIEDZ