Sypialnia na poddaszu

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Agata Malinowska »

A czy w takiej sypialni nie jest przypadkiem zbyt gorąco latem i zbyt chłodno zimą?

Wiem, że zależy to od docieplenia i wentylacji, pokrycia dachowego oraz wysokości pomieszczenia, więc skladowych, decydujących o tym, jest sporo. Dlatego mnie to ciekawi.
Pan Strach
ECORSON
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 10, 2014 10:07 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: ECORSON »

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na urządzenie całego mieszkania na poddaszu, nie tylko sypialni. W takich miejscach dobrze jest postawić na aranżacje optycznie powiększające przestrzeń. Minimalizm sprawdza się najlepiej, a już szczególnie w "białym" wydaniu. Jedną z naszych propozycji jest farba ECORSON ECO12 w kolorze białym.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Majeczkaa »

Latem może być gorąco, ale to w zasadzie zalezy od tego czym i jak zostało ocieplone to poddasze. Ja nie mam problemu z tym, że jest zimno lub gorąco.
Szefrolet
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 30, 2015 4:22 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Szefrolet »

Ja mam sypialnię na poddaszu i powiem Ci, że z jednej strony jest fajnie (wyraźnie oddzielona strefa nocna, brak hałasów dobiegających z parteru), a z drugiej nieprzyjemnie (słychać deszcz bębniący o okna dachowe) i niekomfortowo (trudne do zagospodarowania skosy). Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, wolę... sypialnię na poddaszu :D
IdealMeble
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 11:25 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: IdealMeble »

Poddasze warto bardzo dokładnie zaizolować, nie szczędząc materiałów. W przeciwnym wypadku może być tak jak wspominali moi przedmówcy - latem bardzo gorąco, zimą bardzo zimno. Natomiast plus jest taki, że poddasze ma swój specyficzny klimat :) Meble typu szafy, szafki warto zamówić w firmie, zajmującej się zabudowami wnętrz, ale już cała reszta (łóżko, szafki nocne, lampy) jest standardowa i pozostaje tylko dobrać je do stylu, w którym urządzamy wnętrze.
cieplowdomu
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 10, 2016 1:46 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: cieplowdomu »

Słusznie! Poddasze faktycznie powinno być dobrze odizolowane .
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: siedemosiemdwa »

Koleżanka myśli o pokojach na poddaszu i szuka teraz w internecie ciekawych inspiracji. Taka sypialnia jest trudna w aranżacji, jednak wydaję mi się, że warto jakoś zagospodarować tę przestrzeń.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: Martis04 »

Jeżeli poddasze jest dobrze wykonane i są wbudowane okna to jak najbardziej. Może to bardzo fajnie wyglądać. ;)
kalmer
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 7:26 pm
Kontaktowanie:

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: kalmer »

Heh marzenie niejednej osoby :) Dużo bym dał za sypialnię tam! Może na swoim dopiero, choć przypuszczam, że odstąpi się je dzieciom ;)


admin: czytamy regulamin.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Sypialnia na poddaszu

Post autor: siedemosiemdwa »

Tylko trzeba się liczyć z dużym nakładem pracy. Ale za to maksymalnie wykorzystujemy dostępną nam przestrzeń.
ODPOWIEDZ