Remont strychu - co warto wiedzieć?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: Anita12 »

Co warto wiedzieć zabierając się za remont strychu?
Jestem ciekawa jakich materiałów najwięcej będzie potrzeba, żeby zagospodarować takie poddasze.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: Kawowa »

Po pierwsze - zostawiłabym to jakimś fachowcom.
Sami tylko będziecie się z tym długo grzebać i zostawicie pełno niedoróbek :)
Jeśli idzie o materiały, to myślę, że takim podstawowym będzie tam sucha zabudowa w postaci płyt kartonowo-gipsowych.
Tutaj: suchazabudowapl/ możesz sobie zobaczyć jak to dokładniej wygląda.
Dużym plusem tych płyt jest to, że stanowią zaporę ogniową, nie pozwalają na rozprzestrzenienia się ognia.
marios
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 28, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: marios »

Na pewno ważne jest zrobienie dobrego docieplenia strychu, żeby nie był on skarbonką bez dna. Dobrze jest również odpowiednio wykończyć ściany. Ja ostatnio przeprowadziłem u siebie w spam ścian i wreszcie są gładkie i proste.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem bardzo ważne, niezależnie od tego, jakie pomieszczenie jest remontowane, jest wcześniejsze wyposażenie się we wszystkie niezbędne sprzęty i materiały. Jeśli nie wiecie, co warto mieć, to przeczytajcie koniecznie ten poradnik, w którym wymieniono wszystkie narzędzia remontowe, które przydadzą się przy remoncie. Sprawdźcie, co należy nabyć przed rozpoczęciem prac.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: dzoana »

Bez pomocy dobrych fachowców raczej nie uda nam się wybudować czy też wyremontować domu. Dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej i znaleźć sprawdzonych specjalistów. W moim przypadku super wyborem okazał się elektryk, usługi elektryczne Katowice ENERGPOL: http://wzu-energpol.pl/​​​​​​​ . Polecam także Wam.
Artur N.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:38 am

Re: Remont strychu - co warto wiedzieć?

Post autor: Artur N. »

O remont strychu - dobry temat! Sam jestem przed tym etapem i jeśli chodzi o wykończenie ścian i podłóg to ja postawie na dość oryginalne rozwiązanie czyli płytki wielkoformatowe :D Jak jesteście ciekawi takiego rozwiązania to poczytajcie sobie ten artykuł https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wyk ... -T3Q4.html.html Mnie przekonała funkcjonalność takiego rozwiązania i fajny efekt jedności pomieszczenia, co bardzo lubię!
ODPOWIEDZ