Jak zachować dawny klimat poddasza?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Jak zachować dawny klimat poddasza?

Post autor: Kawowa »

Macie może jakieś pomysły na to, jak zabrać się za taką adaptację?
Chodzi mi o to, żeby zrobić z tego przytulne mieszkanko, ale też zachować jego oryginalny klimat sprzed dekad.
Tutaj ppkzpl/konserwacja-zabytkow-architektury/ czytałam o tym jak wygląda taka profesjonalna konserwacja zabytków.
Może wziąć pod uwagę pomoc takich fachowców?
Co wy o tym sądzicie?
Pan Strach
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Jak zachować dawny klimat poddasza?

Post autor: martus566 »

Myślę, że pomoc specjalistów będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem ;) U mnie było bardzo podobnie, gdyż chciałam zachować stary klimat, ale żeby było tam przytulnie Jednak po zobaczeniu tej strony komandorpl/oferta/aranzacje/aranzacje-garderoby/aranzacja-garderoby-na-poddaszu postanowiłam zaaranżować garderobę na poddaszu :) Wyszło świetnie, funkcjonalnie, a co najważniejsze zachowując dawny klimat, gdyż garderoba została specjalnie wykonana, by przypominała mój klimacik
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Jak zachować dawny klimat poddasza?

Post autor: anitalesz »

Zawsze marzyłam o mieszkaniu na strychu, skosy, okrągłe okienka, bajka. Kupiłam w końcu strych i to w super miejscu, bo na klimatycznym krakowskim Salwatorze, ale był w opłakanym stylu. I też miałam wątpliwości, jak go odnowić, aby go nie przerobić tylko gruntownie odświeżyć. Powierzyłam to zadanie firmie DD Projekt i wyszło cudnie. Architekt zrobił projekt zgodnie z moja wizją, a remont przeszedł bez większych niespodzianek. Efekt przerósł moje oczekiwania. Mieszkanie na strychu to straszna frajda.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Jak zachować dawny klimat poddasza?

Post autor: Martis04 »

To bez wątpienia jest zadanie dla profesjonalnych dekoratorów wnętrz, sama bym się za to nie zabierała.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Jak zachować dawny klimat poddasza?

Post autor: Gemma »

Najlepiej by było, gdybyś zachował w dobrej kondycji drewno, żeby było jak najbardziej naturalne. To doda klimatu. Ja bym przejechała jakimś dobrym impregnatem i bejcą, żeby podkreślić naturalne piękno drewna.
ODPOWIEDZ