Ocieplanie poddasza

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Tratoria
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 18, 2013 1:44 pm

Ocieplanie poddasza

Post autor: Tratoria »

Co sądzicie o odpowiednim ociepleniu poddasza? Czy decydujecie się na taki zabieg? Ja szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym wcześniej i myślałam, że to bez znaczenia. Mąż jednak postanowił ocieplić i teraz faktycznie jest o wiele cieplej w domu, a na opał idzie mniej pieniędzy, więc inwestycja się zwraca po jakimś czasie. Ważne jest jednak to, czym ocieplamy. My skorzystaliśmy z mało popularnej w Polsce metody ocieplania pianką natryskową. Początkowo bałam się nowości, ale w sumie mąż mnie przekonał i teraz jestem zadowolona. A samo ocieplanie idzie szybko, o ile korzystamy z odpowiedniej firmy. My współpracowaliśmy z P.W. Magda z Suwałk - robotnicy bardzo mili, zostawili po sobie czystość, nie to co inna ekipa, która kładła nam kafelki. No i są tego efekty.

A czy Wy ocieplacie swoje poddasza jakąś specjalną metodą?
Pan Strach
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: Pumpilka »

Taaak... wełną :) Żadna filozofia
Awatar użytkownika
www.otomeble.pl
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 9:51 pm
Kontaktowanie:

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: www.otomeble.pl »

polecam ocieplanie watą szklaną, myślę że to najlepsze rozwiązanie i najbezpieczniejsze, wata jest NIEPALNA a do podstawowych wartości jakie daje nam dom należy BEZPIECZEŃSTWO, pamiętajmy o tym
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: stobejczyk »

My też ocieplaliśmy watą szklaną na specjalnym stelazu i z folią, bo pod ociepleniem dach sie poci.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: Zbig55 »

Coraz więcej wykorzystuje się ocieplenie poprzez wstrzykiwanie piany, przypomina to jednak taki termos, może ktoś wykonywał to taka metodą?
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: yettie »

Sprawdźcie ofertę firmy docieplenia.pl . Profesjonalne docieplanie domów. Grono doświadczonych specjalistów oraz fachowy sprzęt. Prócz usług budowlanych, firma oferuje również profesjonalne doradztwo z tej dziedziny.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: kalioppe »

My też przymierzamy się do ocieplenia poddasza watą. Na pewno taniej wyjdzie nam wtedy ogrzewanie.
Tylko że my mamy jeszcze problem z przykrym zapachem wilgoci. To stary dom i góra jest nim po prostu przesiąknięta.
No i nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Myślicie, że ozonowanie by pomogło? Znalazłam nawet ofertę z okolic Warszawy: greenstylecompl, ale wcześniej chętnie porozmawiałabym z kimś, kto sam korzystał z takiego zabiegu.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: Kobite »

Ogólnie wszystkie tego typu zabiegi mogą przyczynić się do odpowiedniej oszczędności na kosztach utrzymania w późniejszym czasie. W tym aspekcie warto sobie poczytać chociażby bloga MG Projekt jest sporo wpisów, dzięki którym będzie łatwiej wybrać odpowiednie materiały i sposób wykonania. W każdym razie wracając do pytania jak najbardziej warto.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: yettie »

Co do docieplania budynków, polecam wybrać do tego dobrych specjalistów. U mnie w domu zajęła się tym firma <reklama wycięta, proszę czytać regulamin> . Jestem bardzo zadowolony z wykonanych przez nich usług. Szybko i sprawnie ocieplili mój dom, a to wszystko dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych pracowników.
Ostatnio zmieniony czw maja 22, 2014 7:51 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
kasia123
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 10, 2016 11:08 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: kasia123 »

jeśli chcemy mieć pokoje na poddaszu, to koniecznie musimy zrobić dobrą izolację. Inaczej latem będzie tam za gorąco, a zimą zimno.
ODPOWIEDZ