Ocieplanie poddasza

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Turczynow
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 24, 2016 11:19 am
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: Turczynow »

Ja swoje poddasze ocieplałem wełną.
Ściany poddasz, z zewnątrz miałem ocieploną styropianem, jak większość osób.
Inaczej było wewnątrz. Do ocieplenia użyłem bloczków i płyt gipsowych. Uznałem, że wewnętrzne ocieplenie jest konieczne, gdyż właśnie na poddaszu miałem największe ciepła.
Takie rozwiązanie jak moje nie było drogi, problemem może być jedynie fakt, że po docieplaniu płytą gipsową traci się od kilku do kilkunastu centymetrów na metrażu.
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: Majeczkaa »

Ja swój pierwszy dom miałam ocieplony wełną, ale nie izolowała ona zbyt dobrze. Któregoś razu podczas rozmowy ze znajomym okazało się, że on swoje poddasze i całą resztę domu ocieplał produktami Aluthermo, które izolują nawet o ponad kilkanaście procent lepiej od wełny mineralnej. Niedługo po tym zaczęłam wraz z mężem budować drugi dom i postanowiliśmy też ocieplić tymi produktami, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Minęło kilka lat i w całości zwróciły nam się pieniądze, które dołożyliśmy kupując te produkty zamiast wełny mineralnej. Dla zainteresowanych produktami energooszczędnymi dobrze izolującymi podsyłam link do strony, w której można je zamówić aluthermocompl/
marcinrokosz
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 09, 2016 1:52 pm

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: marcinrokosz »

Zdecydujcie się na ocieplanie nadmuchowe :) Nie inwazyjne dla starszych domostw, a na dodatek niedrogie rozwiązanie, które nie nadwyręża budżetu. Tutaj możecie więcej o tym poczytać spam
MarcinPolak
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 9:43 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: MarcinPolak »

Ja mam u siebie piankę PUR i już nie muszę tyle grzać, wyrzuciłem przenośny grzejnik do kosza. Dodatkowo jest bardzo uniwersalna i można ją położyć na każdej powierzchni. Kupiłem ją w sklepie internetowym <a admin poleca lekturę regulaminu - ban> polecam
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: kangurka »

Są różne metody ocieplania, ale ja nie mam z tym problemu. Najgorzej u mnie jest w lecie, bo na poddaszu jest bardzo gorąco, a klimy tam się nie opłaca montować.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Ocieplanie poddasza

Post autor: żiżka »

co sądzicie o ociepleniu poddasza pianka poliuretanową? podobno to bardzo dobra metoda
ODPOWIEDZ