Jak zagospodarować skosy?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
ula.sano
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 05, 2016 9:20 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: ula.sano »

ja tam gdzie są największe skosy mam zrobione meble pod zabudowę - na dużą szafę się nie nadają - ale małe półeczki w środku są - zawsze to więcej skrytek
Pan Strach
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: stobejczyk »

Moim zdaniem skosy dodają wnętrzu uroku. Ja bym ich specjalnie nie zabudowywała chyba, że przy samej podłodze. Widziałam kiedyś zrobione skośne od góry skrzynie na kółkach do chowania np. pościeli. Myślę jednak, że dokładnie wykończone skosy mogą zostać niezabudowane. Takie właśnie ładne skosy potrafią wykonać ludzie z firmy http://www.interiorplus.pl. Warto obejrzeć realizacje jaki pokazują na swojej stronie.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Martis04 »

To zależy w jakim pomieszczeniu, ale faktycznie nie zawsze warto zabudowywać czymś skosy, bo one bardzo dużo uroku dodają. Ja w salonie pod skosami mam półki, ale już w pokoju syna chce tam umieścić łóżeczko, a resztę zostawić wolną, na pewno wykorzysta te kąty do jakiejś kreatywnej zabawy.
Viksa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 8:25 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Viksa »

Ja w najniższym położeniu skosu gdy łączy się ze ścianą mam okno w obu pokojach, mimo okien dachowych jest ciemno a pokoje małe 10mkw....
Ciechanowska
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:43 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Ciechanowska »

Skosy to wspaniałe miejsce na domowy magazyn. Zawsze starałam się zagospodarować w domu każdą wolną przestrzeń. Oczywiście wadą skosów np. pod schodami jest to, że są mocno niewymiarowe. Nie da się wstawić szafy ani gotowych półek. Dlatego myślę, że to jest miejsce na różne pojemniki, których różne kształty pozwolą wypełnić przestrzeń pod schodami. Gdybyście poszukiwali różnych pojemników, to wystarczy zajrzeć na egazetka.com i wyszukać pojemników. https://egazetka.com/promocje/pojemnik/
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: foxi11 »

Myślę ,że większość projektów domów, które mają dachy ze spadem mają zagospodarowane pomieszczenia na poddaszu. Nasze poddasze zagospodarowaliśmy do celów gospodarczych a nie mieszkaniowych, zresztą spójrzcie na ten projekt budowlany - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-praktycznej .Innym jego atutem jest układ pomieszczeń - dla nas idealny , no i niewielki metraż domu. Takiego projekt szukaliśmy.
ODPOWIEDZ