Schody na poddasze

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Majeczkaa »

Jeśli chodzi o schody, to moim zdaniem teraz najlepiej sprawdzają się schody rzymskie kacze, które możecie zobaczyć tutaj melagupl/schody/schody-rzymskie-kacze . Sama mam takie w swoim mieszkaniu i jestem z nich bardzo zadowolona, bo są solidnie wykonane, zajmują mało miesca i pasują do mojego nowoczesnego mieszkania. Ze względu na ceny materiałów budowlanych z reguły budujemy małe domy i każdy kawałek wolnej powierzchni jest dla nas bardzo cenny i dlatego też takie schody idealnie się sprawdzają.
Pan Strach
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: kapitalna »

Tutaj w artykule o adaptowaniu poddasza domifikacjepl/porady/mieszkanie-na-gorze-o-tym-jak-przystosowac-poddasze-do-celow-uzytkowych/ wymieniają dwa rodzaje schodów: składane i zabiegowe. Osobiście uważam, że te pierwsza opcja jest wygodniejsza
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: AlaKawa »

Ja w najbliższym czasie też będzie musiała pomyśleć o jakichś schodach, z tym że nie prowadzą one na poddasze. Tak się jednak zastanawiam, czy nie postawić na balustrady szklane wrocław . Prezentują się naprawdę interesująco i myślę sobie, że będą świetnie wyglądały w domu urządzonym w nowoczesnym stylu, co o nich sądzicie?
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Martis04 »

Niektóre schody są naprawdę śliczne. Ładnie wyglądają :) Bardzo lubie drewniane schody w domu.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Gemma »

Proponuję Ci zajrzeć do oferty ze schodami z kamienia jaką znajdziesz na stronie artstonexpl/80-stopnie-schodowe. Gwarantuje Ci, że nie będziesz chciał oglądać innych ofert bo te są jedyne w swoim rodzaju. Jest to inwestycja na przyszłość gdyż kamień jest solidnym i wytrzymałym materiałem więc posłuży Ci na bardzo długo.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: adik356 »

U nas jest dużo miejsca a więc schody są na zamówienie, nie duże ale dokładnie wykonane ze stali. Fajną obróbkę stali mają na; metaltechpl i wtedy warto zainwestować w takie coś.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Majeczkaa »

Tak, jak napisało to tutaj wielu przede mną – trudno jednoznacznie powiedzieć, bo wiele zależy od przeróżnych czynników jak ilość miejsca, obecna aranżacja wnętrza itd. Ja natomiast podłączyłaby się do wątku z pytaniem o to, jak zabrać się za renowację starych schodów? Remontujemy właśnie stare, wiejskie mieszkanie i schody są niestety w opłakanym stanie. Tutaj: sadolinpl/pl/pomysly-i-porady/renowacja-schodow-drewnianych-czyli-cyklinowanie-i-malowanie-w-pigulce przeczytałam, że warto zdecydować się na zabieg cyklinowania. Co o tym sądzicie?
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: zaderka »

ja myślę o schodach wejściowych i nie wiem czy wybrać granit czy może beton i klinkier czy coś innego?
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: malwa »

Ostatnio zamawiałam dla siebie śliczne parapety z piaskowca i wiem że można także zamówić sobie takie schody a piaskowiec jest rewelacyjnym materiałem, trwałym i praktycznie tak samo twardym jak granit więc polecam.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Hyorin »

Jak dla mnie klasyczne są najwygodniejsze i najbardziej bezpieczne, chociaż trzeba mieć na nie trochę miejsca
ODPOWIEDZ