Schody na poddasze

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Schody na poddasze

Post autor: Kawowa »

Jakie schody na poddasze warto zainstalować?
Wybrać takie klasyczne, czy może spiralne, a może lepiej takie chowane, które się wysuwają, jak otwieramy klapę?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: Anita12 »

Zdecydowanie najlepsze będą te chowane.
Zobacz sobie propozycje stąd: panmajsterpl/schody-strychowe
Takie schody są wykonane z drewna, dostępne w różnych rozmiarach i z łatwością można je dopasować do indywidualnych potrzeb.
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: RudaMaryla »

Sądzę, że to zależy od tego, czy poddasze ma być zwykłym strychem, czy to poddasze użytkowe jest. Jak zwykły strych, to jak najbardziej z chowane, natomiast, jeżeli ma to być poddasze użytkowe, gdzie będzie pokój, jakaś powierzchnia wykorzystywana na codzień, to moim zdaniem lepiej samonośne z drewna, może nawet zabiegowe, czyli kręcone, bo zajmą mniej miejsca, a jednocześnie będą dekoracją.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Majeczkaa »

Jak rozumiem poddasze jest w pełni użytkowe? Wszystko tak na prawdę zależy od tego jak dużą ilością miejsca dysponujesz. Ja zdecydowałam się na schody dywanowe z oferty , bo są one bardzo nowoczesne i będą doskonale pasować do otwartej antresoli, która jest własnie w trakcie budowy.

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Kobite »

Wszystko zależy ile masz miejsca na te schody niektórzy wiem, że montują normalne schody drewniane bo poddasze mają użytkowe, w którym są pokoje. Można pokombinować, ale jak mówię najlepiej udać się do jakiejś firmy która się tym zajmuje Stolarex w Toruniu to dość prężna firma, która wykonuje schody drewniane - najlepiej w takich przypadkach pojechać powiedzieć czego oczekujemy i poprosić o jakieś propozycje.
jnkaa
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 02, 2016 1:27 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: jnkaa »

Najlepsze schody drewniane na wymiar wykona doświadczony stolarz który wykona zamówienie z oryginalnego projektu na indywidualne zamówienie. Piękne schody z drewna w Gdańsku wykonuje stolarz stolarz Jan Rombca. Z wybranego gatunku drewna stolarz wykonuje meble drewniane na wymiar, drewniane meble do ogrodu, zabudowy kuchni, wnęk.
Mopsi
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 11, 2016 12:21 pm

Re: Schody na poddasze

Post autor: Mopsi »

Najlepsze są schody drewniane, zamontowane na stałe...ale jeśli nie ma miejsca, mogą też być wysuwane
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: Martis04 »

Wszystko zależy od tego ile masz miejsca, ja osobiście preferuje schody drewniane. Mogą być również takie wysuwane, jeżeli masz mało miejsca. ;)
milleczka
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 9:57 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: milleczka »

Wszystko zależy od ilości miejsca, jak masz dużo to polecam półkowe schody z drewna, a jeżeli masz mało to dywanowe (bardziej spiralne)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Schody na poddasze

Post autor: kangurka »

To ja chyba wybrałabym te spiralne schody. Jakoś te chowane mnie nie przekonują, wydaje mi się, że są kłopotliwe.
ODPOWIEDZ