Okna dachowe - gdzie i jakie?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Anita12 »

Podobają mi się takie okna dachowe, które po otworzeniu przekształcają się w coś na kształt miniaturowego balkonu.
Wiecie gdzie można coś takiego kupić?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Kawowa »

Wiem o jakie ci chodzi, ale nie wiem dokładnie jak się ten model nazywa.
Ogólnie te okna wygladają moim zdaniem niesamowicie i są wygodniejsze dla kogoś kto mieszka na poddaszu i chce miec wiecej swiatła.
Wydaje mi się, ż etakie coś w ofercie może mieć Sokółka.
Nie jestem pewna, musiałabyś zajrzeć na ich stronkę i sprawdzić.
patrycjaolaw
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 23, 2016 12:04 pm
Kontaktowanie:

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: patrycjaolaw »

Witam ja mam i niestety żałuje problem jes przy burzach musisz pamiętać aby je zamykać nawet przy małym deszczyku
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Kobite »

Dość ciekawie i bardzo rzetelnie macie opisany wybór okien tutaj - oferteopl/baza-wiedzy/jak-wybrac-dobre-okna pamiętajcie, że liczba promocji jest dość duża na rynku producentów. Druga sprawa, że parametry dość szybko się zmieniają jak w komputerach, dlatego warto jednak przed zakupem troszkę poznać rynek i nowości.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: kangurka »

No właśnie, przez te ciągłe zmiany nie mogę się zdecydować na nic konkretnego. Chociaż takie okna "zamieniające się" w balkon tez mi się podobają.
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: stobejczyk »

Z własnego doświadczenia wiem, że okna na poddaszy nie tylko muszą być bardzo trwałe, ale warto pomyśleć o dobrych roletach, bo latem przez okna dachowe leje się żar i wogóle bywa zbyt widno. Rolety do okien połaciowych ATIX, firmy BUBENDORFF , wykonane są z aluminiowych profili wypełnionych pianką wtryskiwaną pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu tworzą doskonałą blokadę termoizolacyjną; tradycyjne żaluzje fasadowe nie zapewniają wystarczającej bariery izolacyjnej. Doskonałe właściwości izolacyjne zapobiegają stratom ciepła zimą i przegrzaniu pomieszczeń latem. Dzięki blokadzie antywłamaniowej rolety do okien połaciowych ATIX zabezpieczają wnętrze naszego domu przed niepożądanymi intruzami. BUBENDORFF dostarcza rolety dachowe ATIX i ATIX SOLAR do systemów okien dachowych firm VELUX oraz ROTO, w kolorystyce okien tych producentów.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Kobite »

Akurat jeśli chodzi o rolety to jest całkiem duży wybór na rynku, szczególnie jeśli chodzi o rolety zewnętrze. Poczytaj sobie odnośnie firmy Stolmar i ich oferty - stolmar24com/rolety-zewnetrzne/ pamiętajcie, ze w przypadku tego typu produktów warto zadbać o jakość bo ma on spełniać określoną funkcje, dlatego też odsyłam Was do Stolmar bo firma naprawdę stawiaj na jakość.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Martis04 »

No tak, niestety to jest wada okien dachowych. Trzeba ciągle je pilnować, aby deszcz lał się do domu.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: żiżka »

a co do firm to jakie polecacie? szukam solidnej i niedrogiej oczywiście. co macie u siebie?
Mojra
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:40 am

Re: Okna dachowe - gdzie i jakie?

Post autor: Mojra »

Anita12 pisze: wt gru 16, 2014 8:16 pm Podobają mi się takie okna dachowe, które po otworzeniu przekształcają się w coś na kształt miniaturowego balkonu.
Wiecie gdzie można coś takiego kupić?
a Fakro nie ma czegoś takiego?
ODPOWIEDZ