Jak zamaskować grzejniki?

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Margo
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 01, 2015 6:43 pm

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: Margo »

raczek pisze:Są różne sposoby, czasami wystarczy użyć zwykłych żaluzji zamontowanych pod parapetem:) Najprostszą i najbardziej efektywną metodą jest po prostu obudowa grzejnika, z wywietrzników można zrobić wzroki.
Tylko czy tam nie będzie wchodził kurz?
Pan Strach
joaśka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 04, 2015 9:34 am

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: joaśka »

A zasłonięcie grzejników obudowami nie spowoduje, że w zimie może być zwyczajnie zimnio w domu?
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: OlaPe »

Można kupić takie drewniane osłonki z wyciętymi dziurkami, widziałam takie u mojego dziecka w przedszkolu.
Michalski
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 09, 2016 8:32 am

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: Michalski »

nie da się zabudowac taka drewniana kratką????????? wiesz żeby ciepło mialo uście, akalofryferu nie widac, pomyśl o tym albo porozmawiaj ze stolarzem.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: designerka »

W nowych grzejnikach większość ciepła wydostaje się górą. Ja jestem za tym, by zabudowywać kratkami lub płytami z otworami.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: Mako24 »

Moje grzejniki też są bardzo brzydkie. Uszyłam sobie pokrowce ozdobne z materiałów do mebli, tu je dostałam na metry mir-tex24.pl. Piękny kwiatowy wzór przysłonił nieciekawe, pożółkłe grzejniki. Polecam :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: designerka »

Serio? I to się sprawdza? Ja bym raczej zrobiła zabudowę, ewentualnie pomalowałabym lub wymieniła. To także zyska dla ciepła.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: Anita »

W moim rodzinnym domu grzejniki były zamaskowane drewnianą obudową. Teraz gdy zamieszkała tam moja siostra przeprowadziła generalny remont i tradycyjne ogrzewanie zamieniła na ogrzewanie na podczerwień. Panele te dyskretnie wtapiają się w otoczenie gdyż mozna je zamontować na ścianie lub suficie. Dodatkowo można zamówić panel malowany, który stanowi element dekoracyjny w salonie lub taki w formie lustra. Wybór duży w zależności od upodobań.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak zamaskować grzejniki?

Post autor: designerka »

Widziałam jakiś czas temu, że są specjalne osłony na kaloryfery. One są chyba wykonane z płyty MDF. Sprawdź na Allegro.
ODPOWIEDZ