Czym pomalować ramki od zdjęć?

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: designerka »

A to prawda. To, jakiej farby użyjemy zależy od tworzywa, z jakiego ramki są wykonane. Ja mam drewniane i plastikowe u siebie.
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: niewazne »

Jeśli ramy są wykonane z drewna to najlepiej będzie je pomalowac porządną farbą dostosowaną do tego rodzaju. Czyli lakierobejcą:
pigmentologiapl/oferta/emalie/drewno/lakierobejce

Spory wybór tych farb w Warszawie ma ta firma. Swoja siedzibę mają na Wilanowie tak wiec jesli chcielibyście kupić farbę i jesteście ze stolicy to polecam się wybrać. Ze wszystkich znanych mi firm oni posiadają największą wiedzę w temacie.

Farba taka powinna odpowiednio zakonserwować drewno.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: Majeczkaa »

niewazne pisze: śr sty 18, 2017 11:05 am Jeśli ramy są wykonane z drewna to najlepiej będzie je pomalowac porządną farbą dostosowaną do tego rodzaju. Czyli lakierobejcą

Farba taka powinna odpowiednio zakonserwować drewno.
To prawda, taka farba – choć kojarzona może przede wszystkim z zabezpieczaniem drewna będącego na podwórku – także i do tego celu zapewne może się przydać. Nikt przecież nie zabroni. Jak ktoś chce zaszaleć z takim sposobem, to warto sięgnąć po taką lakierobejcę jak ta: sadolinpl/pl/produkt/sadolin-lakierobejca-ekskluzywna . Uda się dzięki niej uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Naturalnie – co trzeba dość wyraźnie zaznaczyć – dotyczy to tylko ram wykonanych z drewna, do których taki rodzaj farby jest przeznaczony. Zaznaczam tak tylko, żeby nie było żadnych wątpliwości.
ODPOWIEDZ