Czym pomalować ramki od zdjęć?

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: Agata Malinowska »

Ostatnio kupilam okazyjnie ramy do zdjęć i obrazów. Chciałabym je jednak przemalować - są czarne, a chciałabym pomalować je na biało.

Jaką farbe polecacie do ramek drewnianych? Chodzi mi o matowe wykończenie.
Z góry dziękuję :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: kangurka »

Ja użyłabym zwykłej ściennej, ale możesz też pobawić się z tym ramkami w decoupage :). Fajna sprawa.
OlaPe
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:59 pm

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: OlaPe »

Albo możesz przykleić coś na te ramki, np. ziarenka kawy i laski cynamonu. Widziałam gdzieś coś takiego na jakieś stronie w Internecie.
joaśka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 04, 2015 9:34 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: joaśka »

Przy przemalowywaniu z ciemnego koloru na jasny powinnaś pomyśleć o lepszych farbach (żeby nałożyc tylko 2 warstwy, a nie 22;). Podobno tikkurila dobrze kryje, ale ja jej nigdy nie używałam.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: siedemosiemdwa »

Może farba kredowa? Mi się bardzo podobają ramki pomalowane taką farbą, wyglądają klimatycznie.
kratka
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 05, 2016 8:25 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: kratka »

Polecam farbę akrylową i do tego dorzucasz matowy lakier. Będzie trwałe i efektowne. A taką farbę możesz kupić w sklepie dla plastyków, na allegro czy chociażby w Lidlu teraz ;p
Michalski
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 09, 2016 8:32 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: Michalski »

farba w spray'u, najlepiej. Ostatnio malowalam na biało moje ramki. Efekt super powiesiłam je na ściance z białej cegły.
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: martus566 »

Farbą w spreyu będzie chyba najłatwiej :) Pomalujesz dokładnie i bez zbędnych problemów ;))
Kalis
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 29, 2016 1:55 pm

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: Kalis »

zgadzam się, spray będzie najwygodniejszy, ale jak się ktoś lubi bawić takimi rzeczami to można i farbą :D
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czym pomalować ramki od zdjęć?

Post autor: Hyorin »

Spray bardzo dobrze wygląda na ramkach, zwłaszcza tych plastikowych. No i szybko schnie...
ODPOWIEDZ