Pergola na taras

Pomysły na piękne meble do ogrodu.
Meble drewniane, rattanowe, hamaki, ławeczki, bujane fotele i inne pomysły na oryginalne meble do ogrodu. Rozmowy o urządzaniu przestrzeni przed domem.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Pergola na taras

Post autor: kalioppe »

Jestem na etapie urządzania swojego tarasu. Wstępną koncepcję mam już w głowie. Stanęłam na wyborze pergoli, która zawsze mi się marzyła.
Myślicie, że np. taki model sprawdzi się na tarasie: http://ogrodosfera.pl/drewniana-pergola ... 3800-x-720 ? Czy takie duże formy lepiej prezentują się w ogrodzie, a na tarasie lepiej postawić na coś mniejszego? Jak myślicie?
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Pergola na taras

Post autor: Hyorin »

Pergola to dobry pomysł na taras. Ja jeszcze myślę o jukach, lubię takie kwiaty. Można też pomyśleć o bluszczu.
mariel
Zaglądacz forumowy
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 31, 2015 9:50 am

Re: Pergola na taras

Post autor: mariel »

A może jeszcze lepszym pomysłem byłyby markizy na taras, takie jak montowane przez http://solidnemarkizy.pl/ - najlepiej oczywiście z pełną automatyką. To naprawdę bardzo wygodne, a przy tym estetyczne rozwiązanie na taras.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Pergola na taras

Post autor: zaderka »

może coś takiego bym zrobiła także u siebie, muszę pomyśleć o jakimś remoncie :) :) ......
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Pergola na taras

Post autor: malwa »

Ja już jestem właśnie po remoncie ale nie zrobiłam pergoli, ustawiłam tylko dekoracyjne donice betonowe hiszpańskie -pozbruk. Bardzo ładnie się prezentują na tarasie z kostki
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Pergola na taras

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem pergola jest rewelacyjnym pomysłem. Przy czym generalnie jeżeli chodzi o takie elementy zarówno na taras jak i do ogrodu, sama bardzo cenię sobie różnorodność. W związku z tym bardzo chętnie sięgnęłabym np. po girlandy zewnętrzne , dzięki którym można uzyskać bardzo fajny charakter, a także świetnie uzupełnić całość aranżacji.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Pergola na taras

Post autor: kapitalna »

Super pomysł taka pergola w ogrodzie. Mnie się bardzo podobają takie ale pewnie sama bym nie wiedziała na jaką się zdecydować. Tak samo jak można mieć problem wybierając rośliny do ogrodu. Widziałam mnóstwo nasion, cebulek, drzewek na stronie sklepu Florexpol . Można wygodnie zamówić co nas interesuje, łącznie z narzędziami, nawozami, środkami ochrony roślin.
ODPOWIEDZ