Czym nawozić kwiaty?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Czym nawozić kwiaty?

Post autor: Anita12 »

Czym najlepiej nawozić kwiaty?
Znacie się w ogóle na tym, czy tak nie specjalnie?
Bo ja właśnie słabo...
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: Kawowa »

W internecie znajdziesz pełno przepisów na takie domowej roboty nawozy i to ma sens.
Ale jak nie chcesz się w tym babrać, to poszukaj czegoś gotowego.
Tutaj http://www.budujesz.pl/wiadomosc/nawoz- ... epszy/961/ znajdziesz więcej informacji.
Poczytaj sobie. Jestem pewna, że to będzie znacznie wygodniejsze rozwiązanie.
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: Monikka80 »

można kupic biohumus, to jest dobre rozwiazanie albo samemu zrobic nawozy, można kupic kompostowniki wtedy to juz w ogóle najlepsza opcja, wy pozbywacie się odpadow a rosliny wasze super rosna
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: kapitalna »

Ja się nie znam na nawozach ale wiem gdzie się można doradzić. Jak zamawiałam nasiona kwiatów na https://florexpol.eu/kwiaty-balkonowe/1 ... odowy.html to widziałam że mają także nawozy. Można się do nich zgłosić, dopytać jaki środek do jakiego kwiatu będzie odpowiedni. Nie można na ślepo wybierać bo można w ten sposób zamiast pomóc to zniszczyć roślinę.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: Gemma »

nie polecam naturalnego nawozu. Ostatnio mi spleśniał i ledwo uratowałam kwiaty. Chociaż niektórzy sobie chwalą - nie wiem, czemu
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: Bari21 »

Obecnie jest chyba całkiem spory wybór nawozów do kwiatów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Czym nawozić kwiaty?

Post autor: stobejczyk »

Nawożenie kwiatów zależy od tego jakie mają indywidualne wymagania i jakie masz podłoże w ogrodzie. Trzeba to sprawdzić w źródłach. W ostatnich latach wśród architektów krajobrazu widać wyraźnie wzrost zainteresowania ogrodami naturalnym. Efekty tego zainteresowania można zauważyć także w polskich miastach. Wynędzniałe, równo przystrzyżone trawniki zamieniają się w kolorowe łąki, azabetonowane place w skwery z “dzikimi”, naturalnymi kwietnikami, piękne wysokie trawy ozdabiają ronda oraz pasy zieleni pomiędzy jezdniami. To jest ta wiedza, której nam potrzeba, żeby mieć piękne kwiaty. Znalazłam ja w książkach ogrodniczych w księgarni Znak. Jak zamówisz za min 49 zł to wysyłkę dostaniesz gratis, acha jeszcze nie zapomnij zapisać się do newslettera. https://www.znak.com.pl/
ODPOWIEDZ