bluszcz

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

bluszcz

Post autor: katarynka »

Bardzo fajne i proste w hodowli sa bluszcze, nie sa wymagające pod względem regylarności podlewania :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: bluszcz

Post autor: Aleksandra »

katarynka pisze:Bardzo fajne i proste w hodowli sa bluszcze, nie sa wymagające pod względem regylarności podlewania :)
a no to prawda, i jeszcze jakie ładne
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: bluszcz

Post autor: stobejczyk »

I dobrze przetrzymuje zimę i nie wymaga pielenia. też mi się bardzo podaba w moim ogrodie w zacienionych miejscach.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: bluszcz

Post autor: Zbig55 »

Pnącza ładnie się prezentują, ale wpływ na mury mają, lubię kiedy maja zamaskować coś szpetnego w ogrodzie.
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: bluszcz

Post autor: zuzia.gola »

Pnącza są fajne, ale jednak trzeba dobrze je zaplanować, ponieważ złe planowanie potem zakłóca innym roślinom funkcjonowanie. Ja zaś lubię żywopłot i krzewy z których mogę takie coś wykonać zbiorowego i estetycznego np. ogrodzenie lub coś z figór wycinanych. Wiele takich inspiracji można zobaczyć i poczytać na ich temat na: , piękne ogrodu z harmonią i pomysłem.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: bluszcz

Post autor: kapitalna »

Tak średnio jestem przekonana, bluszcz ciężko w ryzach utrzymać. Może tutaj https://florexpol.eu/319-byliny-kwiaty-wieloletnie znajdziesz lepsze gatunki roślin, które też będą się piąć, ale nie będą tak agresywnie się rozrastać
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: bluszcz

Post autor: Hyorin »

Mi sie podobają, zwłaszcza na starych domach, robią klimat, ale na takich zwykłych, nowoczesnych domkach jestem na nie
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: bluszcz

Post autor: Jolanta »

Hyorin pisze: wt maja 11, 2021 7:09 am Mi sie podobają, zwłaszcza na starych domach, robią klimat, ale na takich zwykłych, nowoczesnych domkach jestem na nie
Zgadzam się zdecydowanie :) Jakoś właśnie na nowoczesnych budynku nie wygląda taki bluszcz tak klimatycznie jak na starym...
ODPOWIEDZ