Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: Pumpilka »

Jaki nawóz zastosować do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?
Możecie mi podpowiedzieć ?
Pan Strach
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: boom99 »

pojęcia nie mam, u mnie ziemia jest bajkowa więc nigdy nawet nie musiałam o tym myśleć .
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: Aleksandra »

Chyba najlepiej nadaje się do tego wapno nawozowe - nie normalnie, tylko specjalne, ekologiczne. Takie nawozy można kupić np w Raf Polu (adres: tutaj) i tam masz nawet dokładnie opisane w jaki sposób wpływa na odkwaszenie gleby i jakie inne dobry wpływy ma na ziemię.
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: RudaMaryla »

Aleksandra ma rację - tylko wapno, jesienią zdaje się robi się nawożenie. Pamiętaj, że ziemia kwasi się od gnijących liści drzew, roślin, od kompostu, torfu i trzeba pilować by nie była zbyt zakwaszona, bo na takiej rosną tylko iglaki (też zakwaszają glebę) i potem np. ludzie nie mają trawnika koło nich, tylko sam mech. Zresztą, mech jest wskazówką, że nasza ogrodowa gleba jest zbyt kwaśna - nic innego na niej nie chce rosnąć :)
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: annna »

A ja jestem przeciwna używaniu na ogrodzie wszelkich nawozów sztucznych.
Ale wapno ekologiczne to rzeczywiście dobry pomysł na odkwaszenie ziemii.
Szczególnie w okresie wiosennym warzywa i owoce są tak nafaszerowane chemią,
że u wielu osób ujawniają się alergie na te "nowalijki"
Myślę nawet o kupnie jakiegoś tunelu foliowego,
na przykład http://ogrodosfera.pl/tunel-foliowy-ze- ... talowym-9m ,
aby jak najwcześniej mieć niczym nie sypane rzodkiewki, sałaty, pomidorki i ogórki. :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: designerka »

Teraz tyle ciężkich związków jest w powietrzu, w wodzie i w glebie, że trudno nieraz doprowadzić do odpowiedniego ph. Poza tym niektóre rośliny zakwaszają ziemię. Moja znajoma, która jest po szkole florystyka Poznań też opowiadała mi o wapnie. Według niej stare sposoby są najlepsze. Poza tym ekologiczne.
Klaudyna25
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 07, 2015 9:38 am

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: Klaudyna25 »

Hmm nie do końca jestem pewna czy o to Ci chodzi ale zobacz sobie tu masz poradnik o nawożeniu, aczkolwiek to dotyczy głównie trawnika.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: Kobite »

Ogólnie idealne są nawozy wapniowe stosowane w rolnictwie więc jakby gdzieś Ci się udało kupić coś takiego to myślę, że szybko byście zauważli poprawę. Z drugiej strony wszystko zależy w dużej mierze od tego do czego używacie tej gleby? Co tam sadzicie bo każda roślina potrzebuje innej kwasowości i używa się innych środków nie mniej jeśli chodzi o nawozy wapniowe to RAF-POL to dobre miejsce, żeby je znaleźć.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: robiss »

Najlepiej jeśli to będzie nawóz azotowy, a jest ich cała masa. Oferty i ceny nawozów mineralnych możesz sprawdzić na stronach portalu gielda-rolna.com to bezpłatny serwis ogłoszeniowy
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jaki nawóz do odkwaszenia ziemi w ogrodzie?

Post autor: kapitalna »

Ja się dopiero uczę pielęgnować rośliny w ogrodzie, gdyż mam go od niedawna i jeszcze znawcą nie jestem. W każdym razie bardzo wiele osób polecało mi nawozy od http://www.substral.pl/ , raz że jest duży wybór to są one też skuteczne, więc może właśnie czegoś w ich asortymencie poszukaj
ODPOWIEDZ