Do jakich roślin ciągną krety?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: boom99 »

Do jakich roślin ciągną krety?
Mam parę kretowisk na działce i w warzywniaku i zastanawiam się czego nie sadzić, żeby mi tego krety nie splądrowały...
Już łapię się róznych metod - na końcu pewnie i tak skorzystam z jakiejs firmy od likwidowania tych gryzoni paskudnych (koleżanka polecała mi Green Style), ale jeszcze chciałabym popróbowac metodami naturalnymi.

Podpowiecie?
Pan Strach
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: Thea33 »

Szkodnik ryjący korytarze w ogrodzie, to prawdziwe utrapienie: niszczy korzenie roślin, dewastuje ogród i ciężką pracę ogrodnika. Na pewno unika miejsc suchych i kamienistych. Dlatego bardzo chętnie zamieszkuje pod starannie pielęgnowanym trawnikiem, grządkami kwiatowymi i warzywnikiem.
Moi dziadkowie ostatnio wybierali trawę, aby obsiać ogród: http://cnpietrzak.pl/trawy-dla-ogrodnikow,11,pl.html i strasznie boją się, że te szkodniki mogą się pojawić za jakiś czas u nich, ponieważ plądrują już ogród sąsiadów. Mam nadzieję jednak, że jak dziadkowie wypielęgnują swój ogród to sąsiedzi już poradzą sobie z problemem i odstraszą szkodniki!
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: zaderka »

można je zawsze wytępić jak jest problem, są trutki, pułapki itp ;) :) :) :) ............
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: malwa »

Z kretami na działce to jest prawdziwie utrapienie, wiem bo sama tak miałam zanim kupiłam skuteczny odstraszacz dla szkodników, do tego mam też taki https://tatarek.com.pl/pozostale-produk ... szacz-1b-0 specjalnie do samochodu żeby tam mi się nic pod maskę nie zakradło
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: katarynka »

Są takie?Wydaje mi się, że krety po prostu robią swoje korytarze w ziemi niezależnie od roślin, miejsca - mają swoje drogi :)
mikra
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: mikra »

Jeśli chodzi o odstraszacze zwierząt, to polecam takie. My walczyliśmy z kretem. Żadna metoda nie przynosiła nam efektów, zero zmian, a testowaliśmy przeróżne. Przy tych sprzętach krety faktycznie zniknęły - ale czy to zadziała zawsze? Tego nie wiem.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Do jakich roślin ciągną krety?

Post autor: Bari21 »

Nie wiedziałem, że są rośliny, do których ciągną krety. Myślałem, że po prostu lubią moje tereny :D
ODPOWIEDZ