Remont altanki w ogrodzie

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Remont altanki w ogrodzie

Post autor: Pumpilka »

Jak się za to zabrać?
Z tego co wiem, altanka ma coś koło 100 lat, więc jest już zabytkowa i fajnie byłoby ją odnowić tak, żeby zachowała swój klimat.
Macie jakieś pomysły?
Pyzata
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Remont altanki w ogrodzie

Post autor: Anita12 »

Pomysł nie jest zły.
Myślę, że warto się starać o uratowanie takich elementów architektury zabytkowej.
Tutaj poczytaj sobie jak wygląda taka profesjonalna konserwacja zabytków w PPKZ S.A.
Moim zdaniem warto poszukać właśnie kogoś takiego.
Ci ludzie będą wiedzieli dokładnie, co należy zrobić.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Remont altanki w ogrodzie

Post autor: Majeczkaa »

Właśnie, to jest świetny pomysł, żeby wyremontować taką zabytkową altanę. Na pewno jest piękna i trzeba jej renowacji. Jednakże sto lat to już zabytek i nie wiadomo, co na to konserwatorzy i na ile można ją zmienić. Jeśli nie ma jakiegoś znaczenia dla kultury, historii, itp. to pewnie można wszystko zmieniać, ale nigdy nie wiadomo. Akurat w takich sprawach lepiej jest radzić się specjalistów. A jeśli już o zabudowaniach w ogrodzie mowa, to warto wstawić sobie domki tego typu https://www.domki-sodas.pl/15-domki-ogrodowe które wkomponowałyby się w klimat altanki. Na pewno można dostać jakąś indywidualną ofertę. Warto o tym pomyśleć, by móc odpocząć i schronić się przed zimniejszą porą. Szczególnie będzie to przydatne dla dzieci, które chciałyby sobie uciąć małą drzemkę. Rodzice i inni dorośli mieliby wtedy spokój i chwilę wytchnienia. Także jak już myśli się o remoncie czegoś tak spektakularnego, to można wziąć pod uwagę inne inwestycje.
ODPOWIEDZ