Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: Aleksandra »

Jaka piła ogrodowa lepiej tzn wygodniej się używa w ogrodzie - do podcinania gałęzi:
  • piła do trzymania w jednej ręce (uchwyt)
    Obrazek
  • czy ręczna ale z takich wygiętym kabłąkiem?
    Obrazek
W kat. ogrodosfera.pl/pily-ogrodowe są obie takie, a ja nie wiem co wybrać?
Co się wygodniej trzyma?
Pan Strach
Maciek
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: pt lut 22, 2013 6:02 pm

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: Maciek »

Nie sugeruj się wygoda trzymania, a tym co będziesz tym cięła. Pierwsza jest dobra do cieńszych rzeczy, druga możesz ciąć poważniejsze rzeczy.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: Aleksandra »

czyli obie trzeba mieć :D
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: boom99 »

heh, albo wiedzieć dokładnie jakie rzeczy będzie się cięło, bo kobieta to raczej do takich super ciężkich piłowań się nie zabiera:) W każdym razie jak tak mam - piły używam owszem - ale takiej mniejszej, ręcznej - z Bahco (mają takie m.in tu: narzednik.pl) bo się dobrze trzyma w ręku i jest lekka, ale za taką jakąś super wielką piłę to naprawdę nawet bym się nie wzięła, szkoda sił i nerwów.

W końcu od tego mamy mężczyzn, no nie? :D
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: Andrei »

Są gusta i guściki. Ja mam lepsze doświadczenia z piłą ręczną. Jestem w tym względzie tradycjonalistą.
oleczka99
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 13, 2014 10:12 am

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: oleczka99 »

Wszelkie rzeczy potrzebne Wam do ogrodu zawsze możecie zamówić z Hurtowni Rolniczej. Mają bardzo dobry wybór i świetny kontakt. Oprócz akcesoriów ogrodowych Hurtownia Rolnicza oferuje także z części zamienne do maszyn rolniczych oraz z akcesoria rolnicze i motoryzacyjne.
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2014 6:12 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Piła ogrodowa: ręczna czy kabłąkowa?

Post autor: kalioppe »

A podpowiecie, jaką pilarkę łańcuchową najlepiej wybrać?
Taki sprzęt też się przydaje w ogrodzie, więc powoli przymierzam się do zakupu.
Nie wiem tylko, na jaki model się zdecydować. Tutaj znalazłam artykuł, który trochę rozjaśnił mi w głowie: praktycznydom.compl/pilarka-lancuchowa-ktora-wybrac/ . Myślicie, że mogę brać pod uwagę te wskazówki? Na co jeszcze zwrócić uwagę?
ODPOWIEDZ