Dziwna piła z hakiem

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Dziwna piła z hakiem

Post autor: Aleksandra »

Planuję zakup piły ręcznej w najbliższym czasie, i do przed sekundą zastanawiałam się nad tym czy lepsza będzie piła zwykła, czy kabłąkowa, a teraz jeszcze zobaczyłam w sklepie Ogrodosfera takie coś:

Obrazek

Do czego właściwie się używa takiej piły z hakiem??
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Dziwna piła z hakiem

Post autor: Dorota40 »

Hm, ja nie wiem, ale kojarzy mi się ewidentnie z takimi piłami lesniczych, może te haki służą do objęcia pnia drzewa, albo coś? Kupiłaś może? Daj znać jak Ci się tego używa:)
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Dziwna piła z hakiem

Post autor: Meble-Bogart.pl »

To jest tylko i wyłącznie zabezpieczenie przed tym aby piła nam nie spadła z drewna które tniemy. Czasami rozpędzając się możemy uszkodzić sobie jakąś część ciała przy takich pracach, więc odpowiednie zabezpieczenie jest bardzo ważne!
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Dziwna piła z hakiem

Post autor: JacekPP »

Wiesz co nigdy z tego nie korzystałem, ale wygląda porządnie i solidnie, czyli wypróbuj i zdaj nam relacje :)
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Dziwna piła z hakiem

Post autor: Pumpilka »

tylko zabezpieczenie?
Kurcze a tak funkcjonalnie to wygląda na tej fotce, szok, czego to nie wymyślą
Pyzata
ODPOWIEDZ