Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: Aleksandra »

Lepsze będą w ogrodzie niskie lampy stojące elektryczne (kabel puszczony w ziemi),
Obrazek
Zdjęcie z swiatswiatla.pl

czy jednak lampy solarne?
W sumie słońce nie zawsze świeci, a nie chciałabym, żeby ogród tonął w ciemnościach...

jak myślicie?
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: katarynka »

mnie bardzo podobają się takie stojące jak na tym zdjęciu, też mam wrażenie, ze takie oświetlenie jest niezbędne, szczególnie, gdy chcemy korzystać z niego wieczorami np. grillując ze znajomymi, dobrze byłoby znaleźć drogę do domu ;)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: kalioppe »

Ja mam solarne, bardzo podobne do tych na zdjęciu. Żeby je naładować wcale nie musi być pełnego słońca! :) Wystarczy, że jest jasno i lampa się ładuje, sprawdzone na własnym przykładzie.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: Dorota40 »

Kalioppe a co wtedy jak jest zachmurzenie i np 3 dni chmura wisi...?
Bo ja się w sumie rozglądam za taką lampą, ale jak pomyślę, że niby solarne lampy są oszczędne, ale potem się okaże, że będzie ciemnia, to sama nie wiem.
Co do oszczędnosci, to równie dobrze mogę kupić jakąś lampę ledową np: salonledpl/pl/wyposazenie-wnetrz/2822-schuller-swiece-led-6-szt.html - wyglądają ładnie, jak solary, ale jednak świecą się na żarówkę energooszczędną.

Mieszkam w takim regionie, gdzie niestety zachmurzenie często, a sąsiedzi średni na jeża, więc wolę mieć to światło.
Korek

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: Korek »

Jak nie będzie taka lampa miała czym się ładować, to będzie tak świecić jak oświetlenie elektryczne pozbawione prądu.
Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch rodzai jednocześnie. Słoneczko zawiodło, załączamy tradycyjne lampki, słoneczko dopisało, tryb eko i mamy solarne.
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: JacekPP »

Ja bym zrobił to na zmiane, ponieważ w lato można sobie dać solarne oraz na prąd gdyż nie zawsze jest światło zewnętrzne aby później ewidentnie była energia :)
Awatar użytkownika
www.otomeble.pl
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 9:51 pm
Kontaktowanie:

Re: Niskie lampy stojące - zwykłe czy solarne?

Post autor: www.otomeble.pl »

proponował bym połączyć obydwa pomysły w jeden, nie ma sensu kupować pół na pół troche solarnych i troche na 230V, do solarnych podłączyć również zasilanie 230V lub na odwrót, do lamp zasilanych sieciowo dokupić baterie słoneczne i podłączyć pod lampy, w domu robimy dwa włączniki i poproblemie gdy jest słoneczko puszczamy prąd z bateri słonecznych a gdy pogoda nie sprzyja włączamy zasilanie sieciowe
ODPOWIEDZ