Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?

Post autor: Pumpilka »

Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?
Wybaczcie wyrażenie, ale naprawdę bajzel jest taki że nie wiem normalnie czy on śmieci wypiernicza po ogrodzie, czy cos, ale to jest horror...
Pyzata
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?

Post autor: Hyorin »

Pumpilka pisze:Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?
Wybaczcie wyrażenie, ale naprawdę bajzel jest taki że nie wiem normalnie czy on śmieci wypiernicza po ogrodzie, czy cos, ale to jest horror...
A co na to spółdzielnia?
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?

Post autor: Aleksandra »

Jeśli to mowa o podwórku w domku jednorodzinnym, tj na osiedlu domków, to najprawdopodobniej nie ma tam zadnych spółdzielni:)
Spółdzielnie to w blokowiskach.
A co do bajzlu , to sąsiad zgodnie z prawem musi pewne rzeczy uprzątnąć,
sprawdź ten artykuł: roman-adwokatpl/blog-12.html
bo można go oskarżyć o to, że nie korzysta z wywózki śmieci a to grozi konsekwencjami
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Co robić, jeśli sąsiad ma na podwórku jeden syf?

Post autor: kalioppe »

U nas też był z tym problem. Dwa lata próbowałam dogadać się z sąsiadem. I prośbą i groźbą - nic nie działało.
W końcu postawiłam płot wysoki na dwa metry od strony sąsiada, cały kryty.
No i pierwszy raz latem nie będę musiała oglądać jego bałaganu. Już planuję, jak to wykorzystać :) Wybrałam już nowy hamak, podobny do tego: ogrodosferapl/hamak-ze-stelazem-isabel . Myślę, że w majówkę w końcu będę mogła spokojnie wypocząć we własnym ogrodzie :)
ODPOWIEDZ