Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Ostrowski45
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 02, 2014 6:15 am

Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Ostrowski45 »

Proszę o pomoc jakie wybrać oświetlenie drzwi wejściowych? Zależy mi na delikatnym świetle, w sklepach widziałem tylko halogeny, które oślepiały lub same czujniki ruchu. Lampa musi być z czujnikiem ruchu i niedroga.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pan Strach
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: boom99 »

Możesz poszukać halogenówki ale obudowanej szkłem matowym, wtedy oświetlenie jest bardzo przyjemne, a dość mocne, ale nie daje po oczach
AldiS
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 07, 2014 6:41 am

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: AldiS »

Praktycznym i jednocześnie ciekawym rozwiązaniem jest lampa led z czujnikiem ruchu Brinno idealnie się nadaje do oświetlenia drzwi wejściowych, daje delikatne, rozproszone światło.
Ostatnio zmieniony sob paź 18, 2014 4:43 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Ostrowski45
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 02, 2014 6:15 am

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Ostrowski45 »

Dziękuję wszystkim za porady. Lampa z czujnikiem ruchu to dobry pomysł. Przemyślę jeszcze tę kwestię.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Dorota40 »

też myślę, że takie ledy np. z odpowiednio zamontowanym czujnikiem ruchu sprawdzą sie przy drzwiach wejściowych najlepiej.
A jakieś sklepy z tanimi ledówkami?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Pumpilka »

Ja właśnie ostatnio znów zaczynam szukać oświetlenia do salonu i tak się rozglądam po sklepach i aukcjach, ale ceny są przeróżne, trzeba się dobrze rozglądać.
Na pewno całkiem ciekawe oświetlenie tego rodzaju mają w oneled.pl - polecam zerknąć, chociaż ja jeszcze tak ostatecznie na tip top to sie nie zdecydowałam:)
Jeszcze oglądam.
Pyzata
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Gosiaczek »

To może jeszcze warto się zastanowić nad drzwiami wejściowymi z przeszkleniem. Ja mam takie od Gerdy i powiem, że dzięki temu o wiele więcej światłą wpada do korytarza. Wiadomo, że oświetlenie musi i tak być, ale takie przeszklenia bardzo dobrze się prezentują. Poza tym są one całkowicie antywłamaniowe.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jakie oświetlenie drzwi wejściowych?

Post autor: Majeczkaa »

Niedawno zamówiłam sobie nowe drzwi , bo moje stare drzwi były bardzo zniszczone i bardzo łatwo można było je wyważyć. Drzwi nie są jeszcze zamontowane, ale zostaną w poniedziałek. Zastanawiam się nad zmianą oświetlenia nad drzwiami wejściowymi, bo obecne jest zbyt słabe i szczerze mówiąc źle oświetla i nie czuje się bezpiecznie, gdy wieczorem lub w nocy podchodzę do drzwi, żeby zobaczyć kto pod nimi stoi. Same drzwi są solidne i antywłamaniowe, ale wolałabym mieć także dodatkowe zabezpieczenie w postaci dobrego oświetlenia i nie wiem jakie powinnam wybrać. Moglibyście mi doradzić? Dodam, że kilka metrów przed drzwiami rośnie sporo drzew i mogłabym je tam zamontować.

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
ODPOWIEDZ