Jaki monitor do biura (do pracy)

Sprzęty i urządzenia w biurze.
Ułatwiacze biurowej pracy: skanery, faxy, drukarki, kserokopiarki, telefony, centrale. Rozmowy o tym, co w biurze niezbędne.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Aleksandra »

Interesują mnie porządne (ale i rzecz jasna nie za drogie) monitory lcd do biura
- będą przeznaczone wyłącznie do pracy, więc kolorystyka i bajery nie muszą być zabójcze.

BenQ czy może Asus?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Meble-Bogart.pl »

W niektórych zawodach ważne jest tez odwzorowanie kolorów - grafik, czy fotograf. jednak do pracy typowo biurowej - word, excel ect. wystarczające są jakiekolwiek monitory, tu kwestia leży tylko w tym aby nie męczyły zbytnio oczu. Warto poszukać na allegro.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Dorota40 »

U nas w biurze stoją monitory lcd Asusa - ale szczerze? Nie mam pojęcia czy Benq są od nich lepsze czy nie, mogę tylko tyle powiedzieć, że na Asusach pracuje mi się bardzo wygodnie.
O, tyle.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Ja jestem zwolennikiem Samsungów - zarówno u mnie w domu, jak i w biurze pracuję na samsungu i nie narzekam.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Pumpilka »

Czyli przy takich minimalistycznych potrzebach wystarczy jakaś taniocha ...
patrzeć po cenie, a firmą to też jakoś super bym się nie kierowała.
Pyzata
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Warto zwrócić uwagę na to jaką gwarancję posiada konkretny model. Przy znanych firmach jeśli wypali się więcej niż 3 piksele z matrycy to egzemplarz jest do wymiany. Jednak oni już dbają o to aby takie sytuacje się nie pojawiały. W moim samsungu do tej pory wypalił się tylko jeden piksel (nie przeszkadza to w użytkowaniu).

Jednak jeśli chodzi o te mniej znane firmy to z doświadczenia wiem że często wypala się więcej pikseli i nie koniecznie gwarancja jest wtedy na korzyść klienta.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: katarynka »

gwarancja chyba właśnie jest na korzyść, bo takie coś z pewnością podlega reklamacji, ja przynajmniej nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby tak nie było, z resztą coraz częściej korzystam z przedłużonej gwarancji na sprzęt, bo mam takie szczęście, że zapewne po zakończeniu okresu ochrony za miesiąc coś się zepsuje, a koszty naprawy oczywiście przy takich nowoczesnych sprzętach są wysokie...często nawet nieopłacalne
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Jaki monitor do biura (do pracy)

Post autor: Kaska32 »

Do pracy biurowej wystarczy przecietnych parametrów monitor, można prześledzić popularne zadowoleniepl/sprzet-komputerowy/monitory i wybrać te dobrych marek, ale nie najdroższe. Te z wysokiej półki przeznaczone sa dla graczy i grafików, do biura wystraczą zwykłe o przekątnej mniej więcej 19-21 cali.
ODPOWIEDZ