Rusztowania - wynajem czy zakup?

Jak je urządzić? Funkcjonalność i estetyka pomieszczeń magazynowych.
Regały, przestrzeń halowa.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: Kobite »

Ktoś wie w którym momencie opłacalne staje się kupienie własnego rusztowania zamiast jego wynajmowanie? W sumie u nas w firmie coraz częściej pojawia się konieczność jego wynajmowania. W zasadzie o ile w takich okresach jak ten gdzie można dostać bardzo fajne promocje (mówię o rejonie Śląska i firmie Domena zakup wydaje się nieopłacalny, o tyle w innych zaczynamy to rozważać.

Jak myślicie jakie musi być wewnętrzne zapotrzebowanie na rusztowania, żeby to się opłacało?
Pan Strach
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem nie opłaca się kupować. Trzeba mieć to gdzie przechowywać i osoby, które będą to umiały rozkładać. To wbrew pozorom bardzo odpowiedzialne. Lepiej zlecić to firmie zewnętrznej, zwłaszcza jeśli ma promocje. Ja sama często wypożyczam do firmy koparkę ostrówek. Taniej to wychodzi, poza tym nie muszę się przejmować jej serwisem i przechowywaniem. Jeśli ma się sprawdzoną firmę to lepiej pozostać jej wiernym.
spruce
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:04 pm

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: spruce »

Ja stałem przed dylematem, czy kupić sobie spam do robienia elewacji, czy wynająć. W końcu kupiłem, fajny sprzęt i przy tym dość lekki. Poza tym teraz od czasu do czasu wynajmuje te rusztowania znajomym (bo wybudowałem dom w okolicy gdzie bardzo dużo się teraz rozbudowuje domków i poznałem wielu znajomych) i też zawsze parę groszy wpadnie do kieszeni. A jak już nie będą przydatne to może je sprzedam.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: Zbig55 »

Przy wielokrotnych zleceniach to lepiej kupić i jeszcze samemu wypożyczać. I w ten sposób zarabiać dodatkowo.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: Majeczkaa »

W moim przypadku bardziej opłacił się wynajem. Zainteresowanych odsyłam do strony firmy baukrane.pl/kategorie-oferty/systemy-bhp Kupno sprzętu budowlanego generuje ogromne koszty, dlatego w wielu przypadkach warto zdecydować się na jego wypożyczenie. W Polsce działa wiele firm świadczących tego typu usługi. Samo wypożyczanie ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędność. Obecnie właściciele firm budowlanych w swojej działalności bardzo dbają o swoje finanse, czego przejawem jest dążenie do zminimalizowania kosztów osiągania przychodu. Z tego powodu coraz większym uznaniem i zainteresowaniem cieszą się wszelkie rozwiązania, których celem jest zaoszczędzenie środków.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: Zbig55 »

Decyduje zwyczajnie ekonomia, co sie bardziej opłaca, na to się decydujemy. Najem czy zakup?
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: kapitalna »

Jeśli idzie o prace budowlane oraz remonty, moim zdaniem dużo korzystniejsze jest wypożyczanie sprzętu budowlanego niż jego nabycie. Zajrzyjcie na stronę https://www.bm-rent.pl/pl/wynajem-koparki-katowice, gdzie znajdziecie szeroki wybór maszyn do wynajęcia, wszystkich z przeglądem i w doskonałym stanie technicznym.
KacperIl
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:08 am

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: KacperIl »

Na pewno warto w przypadku rusztowań zadbać jednocześnie o bezpieczeństwo poprzez odpowiednie wykorzystanie siatek ochronnych. Takie propozycje będziecie mogli znaleźć w ofercie https://sieci-siatki.pl/siatki-ochronne ... sztowania/ które przede wszystkim będą cechowały sę wysoką wytrzymałością i jednocześnie funkcjonalnością w codziennym użytku. Jednak najważniejsze jest to, aby pracownicy mogli w pełni efektywnie oraz bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Jednocześnie chroniąc otoczenie przed zniszczeniami powodowanymi przez odpadający gruz czy inne uszkodzenia mechaniczne. Prowadząc tego typu firmę budowlaną zdecydowanie powinniście o nie zadbać.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Rusztowania - wynajem czy zakup?

Post autor: duser »

Zależy, gdzie używacie

__
Dentysta Milicz
ODPOWIEDZ