Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie?

Jak je urządzić? Funkcjonalność i estetyka pomieszczeń magazynowych.
Regały, przestrzeń halowa.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie?

Post autor: boom99 »

Jak wyposażyć firmowy magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie?
Urządzamy od zera mały magazyn produkcyjno-składowy + pomieszczenie dla pracowników...
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: Aleksandra »

Fiu, no to trochę rzeczy będziecie musieli kupić.
Na pewno jakieś porządne regały do składowania towaru i urządzeń, może palety, do socjalnego szafki dla pracowników (spory wybór jest tutaj: http://www.bakpol.pl/informacja/27/wyposazenie) - no i oczywiście jeszcze jakieś szafy zamykane na co cenniejsze rzeczy.
W sumie długo by wymieniac - rozejrzyj się po specjalistycznych sklepach jak bakpol czy inne i wybieraj.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: kalioppe »

Na pewno przydadza się solidne regały, najlepiej z metalu.
Obejrzyj sobie np. te, które ma w ofercie PanMajster. Są o tyle fajne, że mają bardzo dużą nośność. NO i są łatwe w montażu, a to moim zdaniem też bardzo duża zaleta.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: Kobite »

Wszystko zależy co tam będzie składowane ile ludzi będzie się kręcić na co dzień i od kilku innych elementów. Pewne rzeczy jest dość trudno ustalić jeśli nie podane są szczegóły. Z drugiej strony od zawsze polecam takie projekty jak Synergy Park bo tam z kolei wchodzi się na gotowe, z tym, że wiadomo nie ma to jak swój magazyn na pewno opcja ciekawa, dla osób z rejony Śląska - http://metropolis.pl/tp_show/synergy-park/ sam obserwuje i jestem ciekawy jak to wyjdzie.

Edit: A jeszcze odnośnie sanitarnego pomieszczenia nie przesadzaj u nas jak swego czasu zrobili prysznice to niektórzy 30 minut szybciej kończyli zmiany bo uważali, że nie będą się myć po godzinach.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: Dorota40 »

Dziewczyny a czy to prawda, że jak zimą ktoś sie poślizgnie na terenie magazynu - przy wejściu czy coś, to potem może się zgłaszać do sądu po odszkodowanie od firmy?
jak to wygląda?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: Pumpilka »

Oczywiście że tak.
Jako właściciel posesji - czy masz prywatny dom czy tym bardziej firmę musisz zadbac o to ,
żeby warunki przejścia były bezpieczne.
Pewnie dlatego kupuje się nie tylko odśnieżarki czy skrzynie na piasek do posypywania jak tu http://www.eco-market.pl/drewniana-skrzynia-na-piasek, ale też sól drogową, czy specjalne oznaczenia, że może być ślisko.

A koszty odszkodowań moga być gigantyczne
Pyzata
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: kapitalna »

Ja w sumie nie mam wielkiego doświadczenia w wyposażeniu magazynu. Korzystam z systemu self storage http://www.kangu24.com/ i wszystko co jest mi niezbędne mam na miejscu. Jak dla mnie to najwygodniejsza opcja, mniej zmartwień
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem jeżeli chodzi o wyposażenie magazynu, musi tam zostać wprowadzona gospodarka paletowa , wobec na pewno należy się zaopatrzyć w palety drewniane . Bardzo bogatą ofertę tego rodzaju produktów można znaleźć w ofercie Kampol-Logistyka, przy czym można tam także zlecić ich dowóz, jak również skorzystać z fachowego doradztwa.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: malwa »

To zależy pod jaką działalność jest hala, mogą być też potrzebne biofiltry takie jakie produkuje Amargo http://amargo.pl/pl/oferta/produkty/biofiltry Ponadto mają szeroką gamę płyt PE i PP o strukturze litej i spienionej. Mają zastosowanie przy wytwarzaniu zbiorników do przemysłu spożywczego i rolnictwa, pojemników do żywności.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Jak wyposażyć magazyn i zaplecze socjalne przy magazynie

Post autor: Kaska32 »

Przy magazynie, a raczej wokół niego, trzeba także zadbać o projektowanie ruchu poprzez oznakowanie pionowe i poziome. To bardzo ważna kwestia, a wiele osób o tym zapomina. Warto zlecić to jakiejś profesjonalnej firmie i mieć spokojną głowę.
ODPOWIEDZ