Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Jak je urządzić? Funkcjonalność i estetyka pomieszczeń magazynowych.
Regały, przestrzeń halowa.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: Dorota40 »

Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)?
Oglądałam już tak wsepnie kilka ofert różnych firm,
ale zależy mi na wiarygodności, tak, żeby się nie okazało, że firma krzak, albo że oleje i plac budowy zostawi....

Budujemy dużą halę, któa ma słuzyć pod produkcję i łączyć się z drugą halą - magazynową.
?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: Aleksandra »

Jak chcesz uniknąc kiepskich firm, to po prostu ogłoście przetarg na taką budową, albo konkurs, albo dowiedz się zwyczajnie jacy wykonawcy są na rynku od lat, sprawdź ich realizacje, dotychczasowe projekty i wtedy będziesz wiedzieć wszystko.
Podam Ci dla przykładu tą firmę http://cobouw.pl/konstrukcje-ze-stali - tam na stronie jest dział realizacje i kilkadziesiąt stron zdjęć z wykonanych przez nich obiektów stalowych,
łącznie z nazwami firm, dla których to i to budowali, więc dla mnie jest to bardzo dobra droga do sprawdzenia wiarygodności no i upewnienia się, że wybrałaś eksperta.
Załączniki
konstrukcje_stalowe15s.jpg
konstrukcje_stalowe15s.jpg (42.29 KiB) Przejrzano 19127 razy
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: zuzia.gola »

A może konstrukcja aluminiowa, przeszklenia? Jeśli budynek ma spełniać też funkcje biurowe, to warto zainwestować w nowoczeny look. Zobacz projekty , myslę, że Ci sie spodobają. Co do współpracy z nimi, to opinie klientów są bardzo pozytywne. Podpytaj ich doradcy.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: Zbig55 »

Przy wyborze firmy do posadzek przemysłowych oceń ofertę zarembaposadzki.pl
Na rynku ma już to przedsiebiorstwo ugruntowaną pozycję, popartą wykonanymi zleceniami.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: siedemosiemdwa »

Zbig55 pisze:Przy wyborze firmy do posadzek przemysłowych oceń ofertę zarembaposadzki.pl
Na rynku ma już to przedsiebiorstwo ugruntowaną pozycję, popartą wykonanymi zleceniami.
Też słyszałam o tej firmie. Tutaj http://zarembaposadzki.pl/posadzki/posadzki-betonowe/ można zapoznać się z ich ofertą. Na Waszym miejscu skontaktowałabym się z nimi.
marcinjanowski
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 24, 2016 11:36 am

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: marcinjanowski »

Dorota40 pisze:Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)?
Oglądałam już tak wsepnie kilka ofert różnych firm,
ale zależy mi na wiarygodności, tak, żeby się nie okazało, że firma krzak, albo że oleje i plac budowy zostawi....

Budujemy dużą halę, któa ma słuzyć pod produkcję i łączyć się z drugą halą - magazynową.
?
Przede wszystkim musisz spojrzeć na parę czynników.
Pierwszym i chyba najważniejszym to realizacje danej firmy.
Bez porządnie wykonanych realizacji firma nie może się pochwalić swoimi umiejętnościami. Bez zdjęć, galerii czy czegokolwiek, nie będziemy w stanie stwierdzić czy są to wykwalifikowane osoby i czy posiadają odpowiednie uprawnienia/kwalifikacje (w niektórych branżach znacząco pomagają dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe).

Druga sprawa - opinie. Jeżeli opinia firmy w sieci jest krótko mówiąc "zszargana" to nie ma możliwości abyśmy im zaufali. Jak sprawdzić czy firma posiada dobrą opinie w sieci?
To akurat bardzo proste, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy, lub docelowo adres strony internetowej (o czym powiem później) aby sprawdzić czy nie ma jakichś opinii klientów na ich temat. Generalnie jeżeli firma jest dobra to sama chwali się opiniami na stronie, lub ewentualnie posiada opinie w GoogleMaps (czy katalogach firm).

Jak już dotarliśmy do tematu strony internetowej to szkoda by było, gdybym tego szerzej nie omówił. To kolejna istotna kwestia w przypadku wyboru firmy.
Czemu jest to aż tak istotne? Nie każda firma posiada stronę internetową. Jeszcze mniej firm posiada stronę internetową którą mogą się pochwalić. Większość stron jest przestarzałych.
Gdy firma nie posiada strony internetowej to oczywiście nie przesądza o tym, że ich usługi są na mniejszym poziomie. Ale jeżeli firma dba o swój wizerunek to z pewnością możemy stwierdzić, że bardziej się starają o klienta. Więc reasumując -> chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Następną kwestią jest bezproblemowy kontakt z firmą. W przypadku gdy firma posiada solidnie wykonaną stronę internetową to powinny być tam wszystkie potrzebne informacje, czyli przede wszystkim: numer telefonu, adres email, adres biura/siedziby oraz najlepiej NIP.

Szukając porządnie po sieci, jestem pewien, że znajdziesz nie jedną taką firmę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę to czego szukasz, następnie sprawdzić realizacje, opinie, wygląd strony internetowej oraz dane kontaktowe i adresowe.

Z tego co widziałem to już parę osób podało Ci adres jednej firmy. Ja ze swojej strony mogę polecić również usługi firmy z Łodzi, którą zresztą znam: Epox.
Sprawdzając ich w sieci (zgodnie z moimi wytycznymi) będziesz miał pewność, że to dobry wybór. Wystarczy spojrzeć na to co pisałem :)

Pozdrawiam!
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: designerka »

Sądzę, że to faktycznie ważne czynniki. Ja bym też zwróciła uwagę na to, z jakimi innymi wykonawcami współpracują. Przecież wszystkiego sami nie zrobią. Mało kto o tym myśli, a przecież znaki drogowe i ich wynajem to ważna rzecz. Nie tylko podczas budowy, ale także później.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: Hyorin »

Sporo jest teraz firm, które stawiają takie hale. Warto też od razu pomyśleć o transporcie towarów do takich hal. Poczytajcie o logistyce transportu http://blogstyle.pl/logistyka-w-transpo ... ym-polega/ . To chyba najważniejszy czynnik w takim transporcie towarów.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: enigmaa »

Najlepiej sprawdzić jakie inwestycje realizowała wcześniej dana firma.
Znanym realizatorem hal ze stali jest grupa Adamietz jest to także firma mająca w swej ofercie generalne wykonawstwo
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Jak wybrać firmę do dużej inwestycji stalowej (hala)

Post autor: adik356 »

Jeżeli chodzi o konstrukcje, projektowanie to zerknij też na propozycje tutaj: http://figura.team , wydaje mi się, że sprawdzą się idealnie pod wieloma względami.
ODPOWIEDZ