Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Kupię do domu/biura/ogrodu - daj ogłoszenie
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: Kawowa »

Jakie rozwiązanie waszym zdaniem ma więcej zalet?
Tutaj deconovapl/osiedle-kasprzaka/ czytałam trochę o nowych inwestycjach w Warszawie.
Czy takie mieszkanie waszym zdaniem, prosto od dewelopera będzie lepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto szuka po prostu mieszkania dla siebie?
Wiadomo, że dochodzi do tego jeszcze koszt wykończenia pod klucz...
Pan Strach
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: enigmaa »

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego ma swoje plusy i minusy.
Moim zdaniem plusów jest więcej, bo można zrobić wszystko od początku według swoich potrzeb i upodobań.
No i oczywiście lokalizacja, niektóre nowe Osiedla powstają w bardzo atrakcyjnych miejscach.
Moim marzeniem i na pewno nie tylko moim, jest zamieszkać na osiedlu Oliwski Park.
To wyjątkowe położenie sprawia, że mieszkania gdańsk oliwa to idealne miejsce do zamieszkania.
Awatar użytkownika
Makaronowa
Zaglądacz forumowy
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 12:23 pm

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: Makaronowa »

ja nie mam nic przeciwko mieszkanion z rynku wtórnego.
Przynajmniej ich ceny to nie jest jakiś kosmos...
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: malwa »

Ja jednak wolę rynek pierwotny bo różnica w cenie nie jest duża a jak podliczyć wszystkie remonty i przebudowy to to z rynku wtórnego wychodzi tak samo cenowo anie wspomnę ile przy tym kłopotu, o wiele lepiej jest kupić mieszkanie z wykończeniem takim jakie sobie wybierzesz jak to ma miejsce u Atala
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: Majeczkaa »

Na pewno nie posunęłabym się do tego, by stwierdzić, że jedynie rynek pierwotny jest dobry, aczkolwiek zakup takiego mieszkania na pewno ma swoje plusy. Oczywiście będzie to relatywnie kosztowniejszy wydatek, więc warto też dobrze go przemyśleć. Tutaj: mieszkaniowipl/baza-wiedzy/kup-nowe/ jest sporo ciekawych tekstów, które traktują właśnie o tym zagadnieniu, więc jak ktoś chce się dobrze przygotować do wyboru jak najlepszej oferty, to z pewnością będzie to pomocna lektura :).
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: anitalesz »

My kupilismy z mezem z rybku wtornego. Zobacz sobie w biurach nieruchomości, ja polecam abc dom z krk :)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: kapitalna »

Oczywiśćie że nie tylko rynek pierwotny, wtórny też jest przecież atrakcyjny. Po prostu trzeba to sobie dobrze przemyśleć, przeanalizować... i zapodam jeszcze tę stronę building-solutionspl/ myślę że z pomocą tych porad łatwiej będzie podjąć decyzję
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: kapitalna »

Dlaczego tylko rynek pierwotny? To zależy od osoby tak naprawdę. Jeśli ktoś chciałby na szybko to na pewno nie będzie czekać aż inwestycja powstanie tylko raczej poszuka przez portal dobryadrespl oferty sprzedaży mieszkania od zaraz. Często takie z drugiej ręki są nawet wyremontowane i nie trzeba dodatkowo nic robić
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: brutus »

Rynek pierwotny ma wiele zalet. Cena, którą oferują deweloperzy jest korzystniejsza od rynku wtórnego. Atrakcyjnymi Okresowa kontrola administracyjna. Link usunięty - naruszenie regulaminu. Prosimy nie umieszczać odnośników w każdym kolejnym poście. zainteresowani są młodzi, starsi, osoby w stanie wolnym i rodziny z dziećmi. Różnorodność mieszkań sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę.
stokłosa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lip 14, 2021 7:08 am

Re: Mieszkanie - tylko rynek pierwotny?

Post autor: stokłosa »

Jeszcze nie zdecydowałam co wybrać ale wiem jedno że osiedle Nowe Miasto Różanka Młynarska to moje osiedle numer jeden w tej chwili. To miejsce jest bardzo inspirujące ze względu na stary młyn wtopiony w infrastrukturę osiedla
ODPOWIEDZ