Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: Anita12 »

Gdzie warto wybrać się na wczasy nad jeziorem w Polsce?
Może macie jakieś swoje sprawdzone miejsca, warte polecenia?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: Kawowa »

Myślę, że wczasy nad jeziorem to dobra alternatywa dla dalszych podróży nad morze czy w góry i warto ją wziąć pod uwagę.
Tutaj masz namiar na jedno miejsce w Boszkowie: hotelsulkowskipl/ - w Wielkopolsce.
Hotel jest położony nad samym jeziorem, mają własną plażę. Okna niektórych pokoi wychodzą nad jezioro co jest dużym plusem.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: niewazne »

Ja najbardziej lubię właśnie wypoczynek nad jeziorem, bo przypomina mi się wtedy dzieciństwo. Pochodzę z Lubelszczyzny, gdzie nie ma ani morza ani gór i tylko te jeziorka i sadzawki, pola, lasy i łąki. Mam kilka ulubionych, ale wątpię, żeby były warte polecenia, bo raczej sentyment mnie z nimi wiąże. Za to fajnych miejsc nad jeziorami możesz poszukać przez wyszukiwarkę
Znajdziesz tam z pewnością wiele różnych ofert wartych uwagi, nie tylko wyjazdów zorganizowanych, ale po prostu namiary na miejsca i hotele.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: Zbig55 »

Chyba, że preferujesz na dziko, to camping znajdziesz szybko. Można od czasu do czasu wyruszyć bez planów.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: designerka »

W Polsce jeżdżę pod namiot zwykle spontanicznie. Szukam na miejscu, albo rozbijam się na dziko.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: kangurka »

Ja planuję kupić MZ TS 150 i wybrać się w przyszłym roku na Mazury. Bardzo podoba mi się ta okolica i uwielbiam tam wracać każdego lata.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: siedemosiemdwa »

Też lubię jeździć na Mazury. Można tam aktywnie spędzić czas co mi bardzo odpowiada. Najchętniej wracałabym tam co tydzień.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: designerka »

Ja tak samo. Co prawda dawno tam nie byłam. Może w przyszłym roku w wakacje się uda. Kajaki, rowery i jacht bardzo mnie interesują.
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: Bimbek »

siedemosiemdwa pisze:Też lubię jeździć na Mazury. Można tam aktywnie spędzić czas co mi bardzo odpowiada. Najchętniej wracałabym tam co tydzień.
Ja może nie co tydzień, bo boję się, że wtedy by mi spowszedniały ;) Ale fakt - to jest piękny rejon naszego kraju, choć mam wrażenie, że często niedoceniany. Trudno, niech traci ten, kto tak uważa.

PS
Przy okazji: gdyby kogoś interesowała porządna wypożyczalnia żaglówek, niech sprawdzi Mazurskie Jachty, stacjonującą w Rucian-Nida.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Wypoczynek nad jeziorem - gdzie jechać?

Post autor: enigmaa »

Większość osób kojarzy piękne jeziora z Mazurami, a nie wie, że jedno z najczystszych w Polsce jezior znajduje się w Wielkopolsce.
Tam właśnie polecam wypoczynek nad jeziorem Powidzkim o krystalicznie czystej wodzie. Nad brzegiem tego jeziora jest położony hotel Moran, który swoja urodą nie odstaje od leżącego nieopodal jeziora. Z kolei, aby podreperować swoją urodę najlepiej udać się tam na zabiegi SPA
ODPOWIEDZ