Mniejsze rachunki za energię?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: robiss »

Można ograniczyć koszty przez szukanie odpowiedniego opału w atrakcyjnych cenach. Podsyłam poradnik z którego szybko dowiadujemy się jak to zrobić skutecznie spam bez wydawania dużej kasy
Pan Strach
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: AlaKawa »

Ja tak sobie myślę, że przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy stare pralki bądź lodówki działają właściwie, bo często to właśnie one brzydko mówiąc zżerają nam najwięcej prądu.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kalioppe »

A może warto pomyśleć o zmianie operatora? W wielu przypadkach okazuje się, że w ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić. Na rynku działa teraz wiele firm dostarczających prąd, więc warto przynajmniej porównać ich oferty.
Z tego co kojarzę całkiem nieźle wypada teraz np. RWE. Zmieniają nazwę na Innogy: cojestgrane24.wyborczapl/cjg24/1,13,20352440,0,Juz-nie-RWE--Od-teraz--innogy.html , ale firma zostaje ta sama. Zapytaj, może zaproponują Ci coś korzystnego.
Na pewno warto też podpytać wśród znajomych. Zorientuj się, od kogo kupują prąd, ile płacą, no i przede wszystkim, czy są zadowoleni ze współpracy. Drogą pantoflową zawsze można się najwięcej dowiedzieć.
Kosti
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 18, 2016 6:03 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Kosti »

Myślę, że istotny jest dostawca energii. Proponuję zamienić zwykłego dostawcę prądu na energie słoneczną dzięki instalacji fotowoltaicznej. Nie trzeba inwestować dużych pieniędzy, bo wystarczy opłata instalacyjna i własna elektrownia fotowoltaiczna może być wasza. Jak już się ma taką elektrownię to płaci się jedynie abonament miesięczny za energię. Myślę, że oferta firmy ... a admin myśli, ze czytamy regulamin
Awatar użytkownika
Brodacz8
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 2:18 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Brodacz8 »

Super :) Dzięki wielkie za porady :) Na pewno mi się przyda :) Zawsze chciałem płacić mniejsze rachunki za energię, a teraz będzie to możliwe :)
Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Kobite »

Co do sprzętu to właśnie wybierać taki sprzęt który ma możliwie duzo + przy A. Sami jak wybieramy sprzęt to właśnie się tym kierujemy, druga sprawa, że liczący się producenci tacy jak CANDY większość sprzętu już mają bardzo energooszczędnego, a wprowadzane programy służą właśnie generowaniu oszczędności, jak sobie poczytacie troszkę o technologi jaką macie w pralkosuszarkach CANDY to znajdziecie możliwość odzyskiwania wody odparowywanej podczas suszenia - genialna sprawa. Poczytajcie o tym.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kapitalna »

Jeśli jest taka możliwość to można zamontować panele słoneczne, które znacząco obniżą rachunki za prąd, można też pomyśleć o rekuperacji. Częstym problemem zużywania zbyt dużej ilości energii jest też brak kontroli. Należy zamontować ciepłomierze by mieć na oku bieżące stany zużycia energii cieplnej. Ja od kiedy u siebie je zamontowałam zdecydowanie mniej płacę, dlatego że po prostu sprawdzam ile dziennie zużywam. Jeśli za dużo to staram się to ograniczać
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Majeczkaa »

Niezależnie od rodzaju budynku, czy to mieszkalnego czy nie, jak i bez różnicy czy jest ot budynek już stojący, czy w trakcie budowy, jedno jest pewnie, warto przeanalizować działanie kolektorów słonecznych, pozwalające na dużą oszczędność energii. Oczywiście kolektory słoneczne, to także troska o środowisko. Możemy być pewni, że odciążamy naszą planetę, ponieważ kolektory zużywają minimalną wartość energii elektrycznej podczas pracy, same są wykonane z materiałów, których koszt zwraca się w przeciągu 2-3 lat. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie hewalexpl/oferta/kolektory-sloneczne-i-osprzet/
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Gemma »

ja staram się oszczędzać energię np. idąc spać czy wychodząc z domu wyłączam z gniazdek wszystko co się da. Tylko lodówkę zostawiam podpiętą.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: robiss »

najwięcej możemy osiągnąć, jeśli ograniczymy czas pracy z dużym apetytem na energię. Wyłączanie urządzeń typu ładowarka to nic w porównaniu z kilkukrotnym gotowaniem wody w czajniku elektrycznym, bo właśnie ostygła ;) Warto przeczytać artykuł o tanim ogrzewaniu domu bo możliwości osczędności jest wiele
ODPOWIEDZ