Mniejsze rachunki za energię?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Anita12 »

Jak zabrać się do oszczędzania na rachunkach za prąd?
Szukam po internetach właśnie jakichś sposobów, więc będę wdzięczna też za wasze pomysły.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Kawowa »

Pomyśl o wprowadzeniu nawyków bardziej oszczędnego korzystania z prądu.
Jeśli to nie przyniesie znaczących zmian w rachunkach za energię, możesz wziąć pod uwagę zmianę dostawcy prądu.
Wpadłam na to pge arena
Jak poszperasz trochę na ich stronce, znajdziesz dokładniejszą instrukcję, co trzeba zrobić, żeby przenieść się do innego dostawcy.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kalioppe »

Podstawa to wyłączanie wszystkich urządzeń, których nie używamy.
Może warto zastanowić się też nad zmianą taryfy? Zmiana operatora też wydaje się być rozsądną opcją.
Ja szukam jeszcze sposobu na oszczędzanie na mediach. Ostatnio wpadła mi w oko oferta telefon przez internet i poważnie się nad nią zastanawiam.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: kapitalna »

Prąd rzecz jasna związany jest z ogrzewaniem , także najlepiej przeprowadzić badanie termowizyjne by sprawdzić szczelność domu rekuperacja.wawpl/badania-termowizyjne/ . Jeśli jest jakiś problem to naprawa jego doprowadzi do obniżenia wysokości rachunków
elaearb
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 19, 2016 12:18 pm
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontaktowanie:

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: elaearb »

Ja wymieniłam w domu wszystkie żarówki na ledowe. Różnica w rachunkach jest ogromna, więc jeśli ktoś myśli jak oszczędzić to polecam :)
Kocham kawę, a palarnia kawy to mój drugi dom :)
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Gemma »

Ja ostatnio dostałam rozliczenie z Tauronu to myślałam, że się przewrócę. Ja dostaję faktury prognozowane a nie według zużycia, więc płace jak za zboże.
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Agata Malinowska »

Na szczęście zbliża się lato, więc światła będzie więcej i dłużej :)
Już nie mogę się doczekać, jaka to będzie ulga, jeśli chodzi o rachunki.
Nawet zastanawiam się nad całkowitym zrezygnowaniem z wszelkich osłon, typu firanki czy roletki, na oknach, żeby mieć tego światła jak najwięcej.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Thea33 »

Doskonały pomysł, żeby okna odsłonić. Ostatnio widziałam przecudowne wnętrze: entertheroompl/art-design/5888-skandynawskie-pachnidlo, które po prostu urzekało właśnie oknami – bez ozdób, odsłoniętymi, dającymi masę światła we wnętrzu.
Myślę, że przy odpowiednich warunkach, czyli na przykład mieszkaniu na najwyższej kondygnacji, bez sąsiadów wokół, to chyba najlepsze, co można sobie zafundować – światło i widok za odsłoniętym oknem.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: Hyorin »

Ja mam już od kilku lat taryfy. Nocną i w ciągu dnia od 13 do 15. Rachunki za prąd zmniejszyły się o jakieś 30%.
mariel
Zaglądacz forumowy
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 31, 2015 9:50 am

Re: Mniejsze rachunki za energię?

Post autor: mariel »

Przede wszystkim warto wyłączyć z gniazdka wszelkie urządzenia, które nie są używane. Nie zostawiać nic na czuwaniu. Pomyśleć nad zmianą taryfy lub dostawcy prądu. Zmienić żarówki na energooszczędne. Czasami warto także sprawdzić stan instalacji elektrycznej, bo i tutaj można znaleźć oszczędności. Warto więc zaprosić elektryka, np. w Krakowie elektryk-krakow.pl aby dokonał przeglądu stanu technicznego instalacji.
ODPOWIEDZ