Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Kawowa »

Gdybyście mieli teraz szukać dla siebie mieszkania, to raczej na rynku pierwotnym czy wtórnym?
Co waszym zdaniem jest bardziej rozsądne?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Anita12 »

Zależy jeszcze na co kogo stać, bo przeważnie rynek pierwotny jest tańszy i przy tym często mieszkania takie, że tylko się wprowadzić i mieszkać. Ale to też nie zawsze.
Myślę, że np. takie nowe mieszkania we wrocławiu są dość ciekawą propozycją. Cenowo też w miarę przystępną zważywszy na ceny jakie panują w tym mieście.
Dofinansowania teraz też dają i do nowych i do starych mieszkań, więc nie zamykałabym się przed żadną z tych opcji.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: malwa »

Stare budownictwo, rynek wtórny to jedynie wydatki na wieczne remonty, brak windy, miejsc parkingowych, fatalne zaniedbane klatki schodowe. Jeśli już kupować to takie mieszkania jakie są w budynku Arkadia Łomianki, w przepięknej okolicy.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: enigmaa »

Tylko na rynku pierwotnym, ponieważ takie mieszkanie można tworzyć od początku do końca według swoich upodobań.
Tak przynajmniej było w przypadku mieszkania na osiedlu Prądnik Park. Mieszkanie można było aranżować po swojemu, a ograniczenia były tylko w postaci ścian nośnych.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: malwa »

Zgadza się, to także ważny aspekt przy wyborze. Ważny jest też materiał, obecnie buduje się ekologicznie i energooszczędnie, to ważne przy późniejszej eksploatacji, a budynek Arkadia Łomianki wypada pod tym względem bardzo dobrze.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem w przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Nie dość, że lokalizacja, materiały, parking, piwnica, wykończenie...
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Majeczkaa »

Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak wiele osób kupuje mieszkania w rynku wtórnego. Owszem czasem trafią się jakieś okazje, ale w dużej częsci są to mieszkania w kamienicach, które co prawda kupimy trochę taniej, ale będziemy musieli ponowić np. duże koszty ogrzewania. Plusem mieszkań z rynku pierwotnego są m.in niskie ceny czynszu. Ja niedawno znalazłam mieszkanie dzięki stronie , na której znajdują się nowe inwestycje w różnych miastach m.in. we Wrocławiu i Warszawie. Mieszkania i osiedle są nowoczesne, ładne, zadbane.

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
trusia
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 03, 2016 2:22 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: trusia »

Najlepsze mieszkania są z rynku pierwotnego, a jak się nie boicie to opłaca się kupić w przedsprzedaży, wtedy ceny są najciekawsze. Lazurowa 168 na Bemowie ma dobrą ofertę w dobrej lokalizacji.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Hyorin »

Ja wolę mieszkania z rynku wtórnego, bo są już sprawdzone. A wyremontować zawsze je można i wyglądać będzie jako nowe.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: zaderka »

Ale na rynku wtórnym standard jest niski, bez garażu, wind. Lepiej się opłaca kupić na rynku pierwotnym ale trzeba dobrze dewelopera sprawdzić, DOR się nie popisał na Bemowie, koleżanka mnie ostrzega przed nim.
ODPOWIEDZ