Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Bimbek »

Kawowa pisze:Gdybyście mieli teraz szukać dla siebie mieszkania, to raczej na rynku pierwotnym czy wtórnym?
Co waszym zdaniem jest bardziej rozsądne?
To zależy. Jeśli trafiłaby się super okazja cenowa, to zdecydowałbym się na rynek pierwotny (o ile oczywiście mieszkanie i okolica byłyby w porządku). W każdym innym razie wolałbym mieszkanie deweloperskie - co nowe to nowe. Tym bardziej, że teraz naprawdę fajne bloczki budują.
A tak abstrahując, gdybym szukał teraz mieszkania skorzystałbym z tej oto wyszukiwarki: mapanieruchomosci.pl. W jednym miejscu miałbym wszystkie lokalizacje, które mnie interesują i od razu poznałbym szczegóły tych nieruchomości. Jak ja rozglądałem się za mieszkaniem, takich wynalazków nie było...
Pan Strach
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: malwa »

Raczej nowe a najtaniej w przedsprzedaży. Nie załapałam się na taką przedsprzedaż na Lazurowej 168 ale mieszkania i tak tam są niedrogie a osiedle, nieduże i atrakcyjnie położone.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Majeczkaa »

Wbrew pozorom mieszkania z rynku pierwotnego nie są dużo droższe od mieszkań z rynku wtórnego, a w niektórych przypadkach mogą być one nawet tańsze. Nie wyobrażam sobie kupna mieszkania z rynku wtórnego, bo jest z nim sporo pracy podczas jego urządzania, a na pewno dużo więcej pracy niż w przypadku mieszkania z rynku pierwotnego. Ja kupiłam mieszkanie z rynku pierwotnego, które znalazłam na stronie promenadywroclawskiepl/ . Od razu mi się spodobało, bo znajduje się w genialnej lokalizacji, w spokojnym, cichym, bezpiecznym osiedlu, które znajduje się niedaleko rynku we Wrocławiu i dzięki temu bardzo szybko dojeżdzam do pracy.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Kobite »

Kolejna ciekawa inwestycja powstaje w Markach pod Warszawa - przypuszczypl/ i tego typu inwestycje są na pewno fajną alternatywą, dla mieszkań z rynku wtórnego. Koszt nowego mieszkania za 160 tys. zł to już naprawdę atrakcyjna oferta za 40 metrów kwadratowych. Myślę, że zapotrzebowanie jest tak duże, że ceny mieszkań powinny zacząć spadać sukcesywnie.
milleczka
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 9:57 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: milleczka »

Na rynku wtórnym mogą być różne "niespodzianki", wynajmowałam mieszkanie w starszym budownictwie i ciągle miałam problemy z prusakami, no i ciężko trafić na mieszkanie, które idealnie wpasuje się w twój gust.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: Jokata »

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb i zakładanego budżetu. Mieszkania z drugiej ręki w wielu przypadkach mogą się okazać lepszą opcją niż te świeżo wybudowane. Warto przejrzeć wcześniej trochę ogłoszeń na portalu typu Homla, by mieć rozeznanie w cenach. Potem trzeba się zastanowić, czy jest sens dopłacać, czy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego :)
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: enigmaa »

Oczywiście wolałbym mieszkanie z rynku pierwotnego takie ja na przykład apartamenty nad motławą na sprzedaż, ale póki co muszę zadowolić się mieszkaniem z rynku wtórnego, na czwartym piętrze bez windy.
trusia
Świeżak na forum
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 03, 2016 2:22 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: trusia »

Jak chcesz dobrze zainwestować i myślisz o apartamentach to na pewno te solecresidence.pl w Warszawie z widokiem na Wisłę są godne uwagi, a nie wiem czy stolica nie jest najlepszym miejscem do tego rodzaju inwestycji w Polsce w ogóle.
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: zaderka »

Myślę że mieszkania z rynku pierwotnego są o wiele lepsze bo bez czasochłonnej przebudowy czy kosztownego remontu masz mieszkanie dokładnie takie jakie chcesz, zwłaszcza że u Atala jest możliwość kupna mieszkania z wykończeniem pod klucz
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Post autor: AlaKawa »

Zakup mieszkania z rynku wtórnego niewątpliwie będzie wiązał się jednak z mniejszym wydatkiem. W związku z czym na pewno warto poświęcić nieco czasu, aby przejrzeć darmowy portal ogłoszeniowy. Znajdziemy tam bowiem masę propozycji nieruchomości z całego kraju i niewątpliwie każdemu uda się tam znaleźć coś stosownego:). Poza tym samy także mamy tutaj możliwość dodawania darmowych anonsów, wobec czego tym bardziej, warto skorzystać z takiej opcji:).
ODPOWIEDZ