Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: Anita12 »

Czego przeważnie uczą na kursach dla trenerów personalnych?
Czy po takim kursie można od razu zacząć pracować w zawodzie?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: Kawowa »

Przede wszystkim poznajesz tam podstawy anatomii, ale większość to zajęcia praktyczne, gdzie uczysz się dobierania odpowiednich zestawów ćwiczeń dla klientów.
Jak sprawdzałam program tutaj: http://www.totalfit-center.eu/kurs-trener-personalny gdzie też oferują kurs trenera personalnego, to zauważyłam też, że są tam omawiane różne diety.
Myślę, że właśnie tak powinien taki kurs wyglądać i poruszać wszelkie zagadnienia związane z możliwością zdrowego i zrównoważonego chudnięcia. To dla klientów liczy się najbardziej.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: Yosia »

Na takim kursie uczysz się m.in. anatomii człowieka, dietetyki, odpowiednich ćwiczeń itp. Trener powinien mieć dużą wiedzę, skoro opiekuje się wieloma osobami i pomaga im przy zdrowiu. Mogę doradzić ten kurs na trenera personalnego Katowice, bo kolega robił i mówił że wiele się tam nauczył. :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: kangurka »

Teraz nastała moda na korzystanie z porad tego typu trenerów, ale nie ma się co dziwić, gdyz sporo ludzi ma kłopoty z utrzymaniem optymalnej wagi.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: Martis04 »

Myślę, że wiele osób dzięki pomocy takiego trenera jest znacznie bardziej zmobilizowana i ma szansę faktycznie osiągnąć swój cel.
Violuśka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:46 am

Re: Czego uczą na kursie dla trenerów personalnych?

Post autor: Violuśka »

Posiadanie określonych umiejętności to bardzo ważna rzecz, oczywiście można się tego nauczyć albo praktykując albo uczestnicząc w szkoleniach. Czasami jednak musimy wiedzieć jak zadbać o swoje ciało by w stresującym momencie nas nie zawiodło. Zarządzanie ciałem to przede wszystkim świadomość jego funkcji, zwracanie uwagi na sygnały, które nam wysyła, a także odpowiednia opieka nad jego kondycją.
ODPOWIEDZ