Alternatywna dla pożyczki na remont?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: Aleksandra »

Planuję wzięcie pożyczki na remont w chacie (nieduza),
ale zastanawiam sie czy poza tradycyjnymi "dość" pożyczkami pozabankowymi a'la chwilówki itp, są jakies alternatywne i legalne oczywiście metody pozyskania kasy na takie drobne domowe potrzeby?

Bank odpada (nie mam etatu).
?
Pan Strach
Fenomen
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 17, 2013 4:56 pm

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: Fenomen »

Mimo iż bank odpada,nie polecam ci brać pożyczek w takich nie do końca pewnych miejscach jak chwilówki,pożyczka może jest szybka ale procenty od niej bywają tak ogromne ,że nie nadążysz ze spłatą.Zastanów się dwa razy nim podejmiesz decyzję.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: kalioppe »

W może na przykład rodzice mogliby wziąć kredyt na siebie, a Ty byś go spłacał? Z tego co się orientuję,Volkswagen Bank Polska ma teraz całkiem przyzwoitą ofertę kredytów.
Generalnie, wszystko lepsze niż chwilówki i pożyczki bez zaświadczeń, bo tylko wpędzisz się nimi w kłopoty.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: kangurka »

Ja też myślę, że nie jest to zła opcja, aby wziąć kredyt na np. rodziców i spłacać go samodzielnie, jeżeli oni oczywiście nie mają nic przeciwko. Chwilówki z niepewnych miejsc to moim zdaniem za duże ryzyko.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: yettie »

Sprawdźcie bardzo duży sklep z materiałami oraz narzędziami remontowymi - nexteriopl/ . Świetne oferty i bardzo duży wybór. W sklepie tym znajdziecie dosłownie wszystko co związane z remontem.
sylwia4012
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 11:04 am

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: sylwia4012 »

Ja też bym się zastanowiła nad wzięciem kredytu na rodziców. Mój szwagier tak kupił właśnie mieszkanie. On je spłaca chociaż kredyt jest na rodziców. czasami się tak niestety zdarza, ze jeśli nie mamay odpowiedniej zdolności kredytowej to mozemy zapomnieć o włąsnym mieszkaniu. Ale może właśnie wtedy będzemy mogli liczyć na nasza rodzinę
Ostatnio zmieniony pt maja 30, 2014 4:32 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: siedemosiemdwa »

Bardzo dobrą alternatywą dla pożyczki jest inwestycja w obligacje korporacyjne. Początkowo trzeba mieć oczywiście jakiś wkład własny, który zdecydujemy się zainwestować, ale przy dobrym rozegraniu tego zysk powinien pojawić się w miarę szybko.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: kalioppe »

Tylko ten wkład własny to jest problem. Skoro ktoś myśli o pożyczce to na wkład własny raczej kasy nie ma ;)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: kangurka »

Inwestycja w obligacje nie jest raczej alternatywą dla pożyczki, bo chodzi w niej o oszczędzanie, a zaciągając dług nie mamy raczej pieniędzy, które możemy przeznaczyć na oszczędności.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Alternatywna dla pożyczki na remont?

Post autor: Brodacz876 »

Aleksandra pisze:Planuję wzięcie pożyczki na remont w chacie (nieduza),
ale zastanawiam sie czy poza tradycyjnymi "dość" pożyczkami pozabankowymi a'la chwilówki itp, są jakies alternatywne i legalne oczywiście metody pozyskania kasy na takie drobne domowe potrzeby?

Bank odpada (nie mam etatu).
?
Niektóre firmy umożliwiają spłatę w ratach ;)
ODPOWIEDZ