Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: niewazne »

Na fundusz nie polecam z uwagi na to,ze praktycznie nic nie jest na fundusz refundowane. Wiem bo ostatnio postanowiłem sie zapisać i skorzystałem jedynie z usuwania kamienia. Rozmawiałem ze stomatologiem oraz pani stomatolog stwierdzila,ze to co się obecnie dzieje przechodzi jakiekolwiek myślenie z uwagi na to,ze na przykłąd nie refundują leczenia kanałowego zebów trzonowych.

www.medi-tour.pl/1104,0,stomatolog-na-n ... cedur.html

Zerknijcie sobie na stronę. Opisane jest tutaj jak okrojone procedury maja lekarze na fundusz.... Niestety ale musimy się z tym pogodzić. Sam wolę wybrać się jednak prywatnie i mieć zęby wyleczone porzadnie.
Pan Strach
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Gemma »

wiadomo że każdy wolałby dentystę na NFZ ale każdy też wie jakie są kolejki do NFZ więc często nie mamy wyboru i musimy iść prywatnie.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: siedemosiemdwa »

Zdecydowanie prywatnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam u dentysty na NFZ. Nie wyobrażam sobie czekać w tych kolejkach.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Gemma »

Nie każdą usługę można wykonać na NFZ. Te kosztowniejsze, niestety nie obejmuje świadczenie. Wiem, bo sama będę teraz musiała wydać 500 zł na zęba, bo ZUS tego nie ogarnia.
Prudence
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz mar 07, 2021 2:21 pm

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Prudence »

W przypadku dentysty zawsze chodziłam prywatnie :) Zależało mi na odpowiedniej opiece, i przede wszystkim czasie. Czasamy na NFZ trzeba czekać sporo czasu. Ja chodzę do https://gleboccy.pl/ i jestem bardzo zadowolona.
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Jolanta »

Ja od kilku lat chodzę już tylko prywatnie... A i tak na popołudniowe godziny (po pracy, wiadomo) nie jest tak łatwo się dostać, na pewno nie z dnia na dzień, tylko trzeba czekać czasem i kilka tygodni - co też świadczy o jakości usług w sumie, bo mój dentysta jest mega oblegany, taka prawda.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: alenka »

zdecydowanie prywatnie, tylko raz skorzystałam z pomocy stomatologa w ramach NFZ i już nigdy więcej tego nie powtórzę. Teraz, już od kilku lat, leczę się z całą rodziną w klinice Maszewski w Grudziądzu i szczerze tą placówkę polecam https://maszewski.com/. Kompleksowa oferta leczenia, rozsądne ceny usług, doświadczeni lekarze i sympatyczna obsługa na recepcji.
Roman77
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 8:25 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Roman77 »

Pytanie tylko, co byłoby dla Was odpowiednie. Myślę, że dzisiaj jest o tyle prościej, że faktycznie sporo wartościowych informacji moglibyście znaleźć a pośrednictwem internetu. Ja na stronie https://dental4you.pl/uslugi/protezy/ czytałem więcej o tym, w jaki sposób zorganizować dla siebie protezy. Myślicie, że to dobre rozwiązanie?
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: kalinka »

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem będzie prywatna wizyta u dentysty. Ja polecam Wam taką opcję jak dentysta łódź: https://www.dentalpropolska.pl/ . Ja od dawna jestem ich pacjentką i bardzo sobie chwalę. Polecam wizytę.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Dentysta prywatnie czy na NFZ?

Post autor: Yosia »

Nawet jeśli jakimś cudem uda wam się znaleźć dentystę na NFZ, to niestety nie będzie to ładnie wykonana robota. Takie plomby odstają kolorystyką od innych zębów itp.. Ja wolę chodzić prywatnie do Gabinetu Lubińska Stomatologia Ortodoncja na Mazurskiej w Szczecinie i zawsze moje zęby prezentują się pięknie.
ODPOWIEDZ