Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Aleksandra »

Macie 1 konto bankowe czy więcej? Kiedy może się opłacać posiadanie większej ilości kont bankowych?

I po co?
Pan Strach
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: martus566 »

Ja posiadam kilka. Często przydają się do wykonywania przelewów, jeżeli ktoś ma konto w innym banku niż Twój. Również dobre jest to, że możesz sobie podzielić środki jakie posiadasz :) Na jednym odkładasz, a na innym używasz i wydajesz :) Wszystko zależy od upodobań :)
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Dorota40 »

Ja mam dwa - 1 złotowkówke, drugie walutowe, bo jak przelewam kaskę np do rodziny zagranicą czy kupuję coś w euro to nie musze płacić dodatkowo kosztów przewalutowania w banku,
więc to też się opłaca.
Poczytaj sobie też artykuły ze strony z wiedzą bankową: rachunek.netpl/
- mają dużo porad i wskazówek co do kont, wyboru, dostosowania itd.
Czas i tak upłynie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: designerka »

Ja mam tylko jedno konto, ale niejako do niego mam drugie - oszczędnościowe. To po prostu taka dodatkowa usługa, tzw. mSaver.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Gemma »

ja mam jedno konto w BZWBK i to mi w zupełności wystarczy. Tak na marginesie, to odradzam konto w tym banku.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Kobite »

Osobiście mam 3 i teraz się zastanawiam czy czasem nie założyć kolejnego konta. W zasadzie zakładam wszędzie, gdzie można coś zyskać i gdzie są promocje, a jest tego całkiem dużo. Chociazby teraz fajna oferta jest w raiffaisen banku ale nie tylko millenium też mocno atakuje tym kontem 360 poczytajcie sobie, bo dzięki tego typu promocją można spokojnie dorobić kilkaset złotych, a skoro ktoś daje coś za darmo? To dlaczego z tego nie skorzystać?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: designerka »

W sumie całkiem sporo. Ja w tej chwili mam jedno konto, ale planuję założenie drugiego. Tylko nie wiem, czy zwykłe, czy oszczędnościowe. Jak myślicie?
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Hyorin »

Ja mam konto osobiste i konto oszczędnościowe w jednym banku. Na razie nie planuję nowych.
winkor
Zaglądacz forumowy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 08, 2016 7:23 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: winkor »

Nie zarabiam az tyle aby miec kilka kont bankowych. Korzystam z jednego i jak narazie nie mam wiekszych problemow.
andrzejn1990
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 30, 2016 7:54 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: andrzejn1990 »

Ja obecnie posiadam jedno konto i jest to zdecydowanie wystarczające. Ew. moża stworzyć dodatkowe, oszczędnościowe i inwestycyjne.
ODPOWIEDZ