Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: enigmaa »

Mam jedno konto bankowe i ma ono wszystko czego potrzebuje.
Dodatkowe konta to chyba również dodatkowe opłaty.
Pan Strach
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: AlaKawa »

Sama też posiadam wyłącznie jedno konto bankowe i to w zupełności mi wystarczy. Nie mniej jednak tak sobie myślę, że jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowego, powinien poznać opinie klientów o kontach w różnych banków, co może zrobić przeglądając stronkę czytamy regulamin . Są tam dostępne także różnego rodzaju porady finansowe i na pewno w wielu sytuacjach będą bardzo przydatne.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: AlaKawa »

Moim zdaniem jedno konto bankowe w zupełności wystarczy. Nie mniej jednak na naszym rynku mamy dzisiaj tak dużo produktów bankowych, że trudno jest zdecydować się na jakąś konkretną opcję. W związku z tym na pewno warto zapoznać się z takim rankingiem ideabank.pl/ranking-kont-bankowych, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie nam wybrać optymalne rozwiązanie.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: siedemosiemdwa »

Moim zdaniem wystarczy jedno, dobre konto. Po co Ci kilka, skoro na możesz mieć korzystne warunki tylko na jednym?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: designerka »

Na ten moment mam jedno ROR. Planuje jednak otworzyć jeszcze jedno oszczędnościowe. No i myślę o lokacie.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: kangurka »

Ja mam jedno konto, w zupełności taki minimalizm mi wystarcza- obawiam się, że gdybym założyła inne konta byłyby one puste.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Gemma »

my mamy osobne konta i tak nam to odpowiada. Każdy ma swoją kasę i tak jest dobrze. Mnie to bardzo pasuje.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Kobite »

Ja mam już 3 - wszystkie darmowe do 2 mam karty. Ogólnie teraz założyłem w mbanku i powiem szczerze, że bardzo fajnie rozbudowaną mają bankowość internetową. Zobaczcie sobie opinie o mbank świadczą o tym że osoby, które miały konto u nich są raczej zadowoleni.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: kangurka »

Mam dwa konta ale w jednym banku, na jednym mam pieniądze na zwykłe wydatki, a na drugim oszczędności.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Majeczkaa »

Ja od zawsze miałam tylko jedno konto osobiste. Aktualnie korzystam z oferty banku bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-jakie-chce/konto-jakie-chce Duża konkurencja w obszarze rachunków osobistych sprawia, że pojawiają się nowe, bardzo konkurencyjne oferty. Posiadając to samo konto dłużej niż przez pięć, sześć lat, narażasz się na to, że Twoja oferta będzie daleko w tyle za najlepszą. Banki niestety najbardziej dbają o to, żeby oferta była atrakcyjna dla nowych klientów, kompletnie zapominając, lub co gorsza, wyciskając pieniądze ze starych, lojalnych użytkowników. W takiej sytuacji najlepiej jest pokazać, co myślimy o takiej strategii, zabierając swoje pieniądze. Czasem samo wyrażenie chęci zamknięcia rachunku powoduje, że nagle, w cudowny sposób, bank jest w stanie zaoferować zwolnienie z opłat lub przekonwertować rachunek na tańszy. Wiele osób myśli, że przenoszenie konta bankowego działa tak, jak zmiana operatora komórkowego, z zachowaniem numeru. W przypadku konta to nie jest możliwe, w nowym banku otrzymasz nowy numer konta, nie zachowasz starego.
ODPOWIEDZ