Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam jednak dwa konta osobiste. Drugie założyłam wspólnie z moim narzeczonym. Ostatnio sprawdzałam, jak długo idą przelewy bankowe na hotmoney.pl/przelewy-bankowe-rodzaje-koszty-czas-oczekiwania i ile może kosztować przelew ekspresowy. Wiem, że w mBanku wynosi 5 zł, ale nie pamiętam, ile w Millenium.
Pan Strach
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: kangurka »

Ja mam jedno konto, na razie tyle mi wystarczy. a poza tym oprócz normalnego, standardowego konta mam jeszcze konto oszczędnościowe i dodatkowo lokatę.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Jokata »

Mam kilka rachunków, z których regularnie korzystam. Jeden z nich, a dokładniej konto oszczędnościowe prowadzone jest przez alior bank forum zgodzi się ze mną, że wraz Kontem Jakże Osobistym stanowi to najlepsze połączenie. Dzięki temu oprocentowanie wynosi aż 3%.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: siedemosiemdwa »

A w sumie zapomniałam o koncie oszczędnościowym - również takie mam. I to jest w sumie osobne konto, bo nie chciałam dołączać go do żadnego z moich ROR.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: designerka »

Ja mam wiele kont bankowych. Moje jedno i do niego 2 oszczędnościowe, mąż też tak ma. No i razem mamy jeszcze jedno konto plus konto oszczędnościowe.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: Hyorin »

Lepiej mieć jedno konto, a jakieś dobre. Jak ma się kilka, to potem trzeba pamiętać o prowizjach, opłatach za wypłaty itp. Warto więc zostawić sobie jedno, takie główne. Jeżeli natomiast chodzi o zamykanie rachunku w banku, to na banki365pl/jak-zamknac-konto-w-banku/ można dowiedzieć się, jak to zrobić.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Macie 1 konto bankowe czy więcej?

Post autor: designerka »

Mamy, zastanawiam się, czy jeszcze nie założyć, bo są fajne promocje na konta bankowe. Na tej stronie: https://premiadlaciebie.pl/warunki-prom ... st-proste/ przeczytacie o tym, jakie są warunki promocji bankowych. Sprawdźcie, czy zarabianie w ten sposób jest możliwe.
ODPOWIEDZ