Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: siedemosiemdwa »

Może i nie mam tej pewności zawsze, ja jednak najczęściej kupuję rzeczy bezpośrednio od osoby, która je nosiła... :P Poza tym niezależnie od tego, gdzie kupię używany ciuch, to i tak zawsze go piorę przed użyciem ;P
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: kalioppe »

Dużo też zależy, o jakich ubraniach mówimy.
Mam na przykład używaną kurtkę i nie mam problemów z jej noszeniem.
Ale już na przykład bielizny, rajstop, czy legginsów nie kupiłabym w second-handzie. Poza tym ostatnio mam fioła na punkcie legginsów i marzą mi się legginsy showroom, których raczej nie znajdę w sklepie drugiej szansy.
Rafal
Zaglądacz forumowy
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:22 pm

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: Rafal »

Ja nigdy nie będe kupować ubrań z secondhandlu gdyż moim zdaniem jest to nie higieniczne, tylko i wyłącznie proponuje firmowe oraz tańsze firmowe na rynku.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: kangurka »

Niehigieniczne? A słyszałeś o takim urządzeniu jak pralka? Czy ciuchy, które kupujesz w sklepie, które już wcześniej mierzyło sporo różnych osób są w takim razie higieniczne?
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: siedemosiemdwa »

Och, to ja w tym tygodniu zrobię bardzo niehigieniczne zakupy! :D Zamierzam odwiedzić mój ulubiony secondhand i się obkupić na całego, przygotowując się już powoli na sezon jesień/zima! :P
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: artystka »

Witam drogie panie! Dołączę się do waszej dyskusji. Dla mnie ciucholand to przede wszystkim markowe cuchy, na które w sklepach z nowa odzieżą nie byłoby mnie stać. Jedyny minus "secendhendów" to taki, że jeśli się potrzebuje czegoś konkretnego to raczej nikłe są szanse na znalezienie tego. Do takich sklepów trzeba zaglądać stale i wtedy coś się trafi fajnego. A w markowych sklepach to bywam oczywiście na wyprzedażach;)
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: Gemma »

ja uważam, że to nie ma znaczenia. Ubrania z secondhandu też mogą być dobrej jakości i nie są wcale gorsze od tych sklepowych ale to jest moje zdanie.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: Kaska32 »

Też mogłabym się z tym zgodzić, ale raczej w przypadku takich luźnych rzeczy na co dzień. Jeśli chodzi o odzież sportową, to powinno się ją kupować nową i dobrej jakości. Gdybyście takiej szukali, to polecam zaglądać sobie na tę stronę: domodi.pl/odziez/odziez-damska/odziez-sportowa-damska/bluzki. Na Domodi znajdziecie bogatą ofertę ubrań od najlepszych producentów, a także w dobrych cenach. Ja bardzo często tu przeglądam różne propozycje i się inspiruję.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: kangurka »

Różnie to bywa, czasem warto kupić tańszy ciuch, a czasem droższy. Na przykład duży wybór sukienek wizytowych znajdziecie tu: allanipl/wyszukaj/sukienki-wizytowe , w taki rodzaj stroju wyjściowego akurat dobrze jest zainwestować.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ubrania - firmowe czy z secondhandu

Post autor: Hyorin »

Ja wolę kupować nowe ubrania. Sklepów odzieżowych przecież nie brakuje, także w Internecie. Ja znalazłam piękną, wiosenną sukienkę na modbispl/product-pol-9197-Sukienka-damska-Hortensja-II-wiosenna-kreacja-w-kwiaty.html . Nie kosztuje dużo jak na sukienkę, a naprawdę robi wrażenie.
ODPOWIEDZ