Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
aniamroz79
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 11, 2016 7:35 am

Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: aniamroz79 »

Witam was. Rozmyślam nad wyborem trwałych balustrad do mojego nowo wybudowanego domku. Spodobały mi się balustrady nierdzewne tej firmy: <admin zaleca lekturę regulaminu, użytkownik zbanowany> , natomiast nie wiem czy powinno się je montować na zewnątrz budynku. Ekipa od balustrad uważa, że nie będzie problemu i nic się z nimi nie będzie działo w czasie mrozów. Ja do końca nie jestem przekonana i chciała bym poznać opinię osób postronnych, które zamontowały tego typu balustrady w swoim domu.
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: Hyorin »

Teraz już nie będzie się wychodziło na balkon, ale same te balustrady są ok, mnie się podobają.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: brutus »

A może takie balustrady
Obrazek
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: Hyorin »

Balkony trzeba też dobrze uszczelnić, żeby potem nie było problemów. Warto wybrać z Sopro zaprawę cementową, która nadaje się do układania ściennych i podłogowych płytek. Najlepiej zamawiać takie materiały w sieci, bo w sklepach internetowych jest po prostu taniej.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: Gemma »

ja jestem przeciwna jedynie szkłu jako materiału z jakiego miały by być wykonane balustrady. To tylko na początku ładnie wygląda ale potem sprawia mnóstwo problemów.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: kapitalna »

Faktycznie samo szkło może być problematyczne. Ale na to rozwiązanie, wystarczą profile nierdzewne firmy gigastal.pl i do tego tylko szklane wstawki, takie w formie dekoracji. Oprócz tego, że ładnie wyglądają to są też łatwe w utrzymaniu czystości :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: AlaKawa »

Skoro już poruszamy tematy, związane z balkonem, na pewno warto zapoznać się z artykułami, dostępnymi na https://cover-it.pl/blog/news/jak-oswie ... inspiracje . Znajdziemy tutaj bowiem masę ciekawych inspiracji, dzięki którym będziemy mogli urządzić nie tylko funkcjonalne, ale też miłe dla oka miejsce odpoczynyku.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: brutus »

Balustrada zapewnia bezpieczeństwo, więc jest niezbędnym elementem. Firma https://binglass.pl/producent/balustrady-szklane/ oferuje szklane balustrady, zrobione z bezpiecznego szkła.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: Fifi34 »

Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby i budżet. Same balustrady są ok, ale lepszą moim zdaniem opcją jest cała zabudowa balkonu. Rzuć okiem tutaj https://lumon.com/pl . Wykonują profesjonalne zabudowy balkonów, w różnym stylu. Taka zabudowa to połączenie balustrad oraz przeszkleń balkonowych. Świetnie wygląda i jest bardzo funkcjonalna.
Kajka88
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:40 pm

Re: Czy tego rodzaju balustrady to właściwy wybór na balkon?

Post autor: Kajka88 »

Balkon musi być funkcjonalny, dlatego warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, dzięki którym zyskamy nowe pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu Warszawa . Zajmie się tym firma Widex Aluminium z Mazowsza. Inżynierowie korzystają z dobrych jakościowo materiałów. Poza tym pierwsze konsultacje, łącznie z wykonaniem kosztorysu, są darmowe.
ODPOWIEDZ